Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Atatürk Havalimanı İhalesi 3 Haziran'da

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, yatırımcıların merakla bekledikleri Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali kiralama ihalesini, 3 Haziran Cuma günü gerçekleştirecek.

Sabah
Atatürk Havalimanı İhalesi 3 Haziran'da

b>Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, yatırımcıların merakla bekledikleri Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali kiralama ihalesini, 3 Haziran Cuma günü gerçekleştirecek.

DHMİ, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, 'Torba Yasa' olarak adlandırılan ve havalimanı ve alanlarının özel sektöre kiralanmasına olanak veren düzenlemeyi onaylamasının ardından harekete geçti. DHMİ Yönetim Kurulu, 2 Temmuz'da Tepe-Akfen- Vie (TAV) ortaklığından devralınacak Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali ile iç hatlar terminali için çıkılacak ihaleyi karara bağlamak üzere dün olağanüstü toplantı yaptı. Gece yarısına kadar süren toplantıda, Atatürk Havalimanı ihalesinin 3 Haziran Cuma günü yapılması kararlaştırıldı. Atatürk Havalimanı İç veDış Hatlar Terminalleri paket olarak 15.5 yıl kiralanacak. DHMİ Genel Müdürü Mahmut Tekin, yaptığı açıklamada, "Niçin 15.5 yıl diye soracak olursanız... Terminal temmuzda teslim alınacak. İşletme süresini 15 yıl olarak öngörseydik, devir tarihi en yoğun dönemimize denk gelecekti. Bunu yıl sonuna atmak için işletme süresi 15.5 yıl öngörüldü" dedi.

DUYURU BUGÜN YAPILACAK
Bugün duyurusu yapılacak olan ihalenin şartnamesi 50 milyar liraya satılacak. İhalede geçici teminat bedeli 25 milyon dolar olacak. İhale ile Fransız, İtalyan, Alman ve ABD'lilerin yanı sıra yurtiçinden Havaş, Sabancı, Çelebi, Tepe-Akfen gibi dev gruplar ilgileniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-havalimani-ihalesi-3-haziranda_26305.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!