Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atatürk Havalimanı Kapatılacak mı?

CHP'li Dudu, 3. havalimanının ardından Atatürk havalimanı'nın kapatılacağı doğru mudur? diye sordu.

yapi.com.tr
Atatürk Havalimanı Kapatılacak mı?

Sözcü'nün haberine göre, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu meclis başkanlığına sunduğu önergesinde, “İstanbul’da yapılması planlana 3. havalimanı tüm ülkeyi ve halkımızı yakından ilgilendirmektedir. Ancak bu konuyla ilgili olarak yaptığınız açıklamalar ayrıntı içermeyen niteliktedir. Genel itibarıyla, Bakanlığınızın projeleriyle ilgili kamuoyunu tam olarak aydınlatma yönünde çalışmalar yapılmadığı için, çeşitli zamanlarda değişik spekülasyon ve rivayetler de ortaya atılabilmektedir. İstanbul’da 3. Havaalanı ile ilgili olarak gerekli ayrıntılı açıklamalar yapılmadığı için, yine yazılı ve görsel basında ve halk arasında bu çalışmanın da planlama ve projelendirmelerinin gerektiği şekilde yapılamadığı ve ilerleyen günlerde duruma göre gerekli düzenlemelerin ortaya koyulacağı yönünde söylemler dolaşmaktadır” dedi.

“Ayrıca, Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanları işler durumdadır. 3. Havaalanı açıldığında bunların durumunun ne olacağıyla ilgili de gerekli açıklık bulunmamaktadır.” diyen Mevlüt Dudu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a şu soruları yöneltti ;

-İstanbul iline yapılması düşünülen 3. Havaalanının şu anki durumu ne aşamadadır?

-3. Havaalanının adının ne olacağı belirlenmiş midir?

-Genelde bu tür çalışmalarda planlama başladığı sırada, projenin adının da koyulduğu düşünüldüğünde, 3. Havaalanının halen adının belirlenmemesinin sebepleri nelerdir?

-3. Havaalanı açıldığında Atatürk havaalanının kapatılacağı doğru mudur?

-3. Köprünün ismi belirlendikten sonra bazı kesimlerden ve halkımızdan büyük tepki alınmıştır. Böyle bir şeye meydan vermemek için 3. Havaalanının adının belirlenmesi ile ilgili olarak herhangi bir  çalışma yapılmakta mıdır?

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-havalimani-kapatilacak-mi_111062.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!