Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Atatürk Orman Çiftliği Satılık

Hükümet, Atatürk’ün mirası olan ve başkentin nefes almasını sağlayan Atatürk Orman Çitfliği arazisinin 126 bin 572 metrekarelik bölümünü satışa haz

Türkiyeb>Hükümet, Atatürk’ün mirası olan ve başkentin nefes almasını sağlayan Atatürk Orman Çitfliği arazisinin 126 bin 572 metrekarelik bölümünü satışa hazırlanıyor. Söz konusu arazi önce Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne satılacak ardından da spor kulüplerine tahsis edilecek.

Spora tahsis edilecek
Hükümetin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla TBMM’ye gönderdiği tek maddelik tasarıyla Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü mülkiyetinde bulunan Atatürk Orman Çiftliği arazisinin 126 bin 572 metrekarelik bölümünün Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne tespit edilecek bedel karşılığında devredilmesi öngörülüyor. Tasarıda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün de söz konusu araziyi spor hizmet ve faaliyetlerinde kullanılmak kaydıyla spor kulüplerine tahsis etmesi hükmü de yer alıyor.

G.Birliği’nin davası düşecek
Tasarının yasalaşmasının ardından söz konusu arazisinin Gençlerbirliği spor kulübü ile Ankaragücü spor kulüplerine tahsis edileceği belirtildi. Atatürk Orman Çiftliği arazisi içerisinde bulunan Gençlerbirliği Spor Kulübü Tesisleri sebebiyle AOÇ’nin açtığı tahliye davası sürüyor. Tasarının yasalaşması ve tahsisin yapılması durumunda söz konusu tahliye davası da düşmüş olacak.

İşgaller sona erecek
TBMM Kit Komisyonu’nda AOÇ’nin geçen yıllarla ilgili hesapları görüşülürken, AK Partili üyeler, arazi üzerindeki işgallerin sona erdirilmesini istemiş ve arazinin yeterince korunamadığını dile getirmişlerdi. Kit Komisyonu üyeleri daha sonra arazisinin yeşillendirilmesi için de AOÇ’de ağaç dikme kampanyası gerçekleştirmişlerdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-orman-ciftligi-satilik_7503.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!