Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atık Pilde Hedef Aşıldı

TAP'tan yapılan açıklamada, '2015 yılında 630 ton atık pil topladık ve belirlediğimiz hedefleri aştık" dedi.

yapi.com.tr
Atık Pilde Hedef Aşıldı

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Genel Sekreteri Neslihan Bahar, 2014 yılında 555 ton, geçen yıl sonu itibarıyla ise 630 ton atık pil topladıklarını ve belirledikleri hedefleri aştıklarını bildirdi.

Bahar, yazılı açıklamasında TAP'ın pil ithalatçılarının katılımıyla 2004 yılında kurulduğunu hatırlattı.

TAP'ın atık pillerin toplanması, taşınması, geri kazanılması ve bertarafına yönelik, Atık Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü Yönetmeliği (APAK) çerçevesinde çalışmalar yaptıklarını belirten Bahar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülkede bu konuda yetkilendirilmiş tek kuruluş olduklarını vurguladı.

Bahar, 2014 yılında 555 ton, geçen yıl sonu itibarıyla ise 630 ton atık pil topladıklarını ve sene başında belirledikleri hedefleri aştıklarını kaydetti. Atık pil konusunda duyarlılığın arttığına işaret eden Bahar, bu konuda düzenledikleri eğitim ve kampanyaları sürdürdüklerini ifade etti.

'Sayısı hergün artıyor'

Türkiye'de büyükşehir, il, ilçe ve belde olmak üzere toplam 550 belediye ile işbirliği halinde olduklarına değinen Bahar, "Bu sayı her gün artıyor. Belediyelerin yanı sıra tekno marketler, zincir marketler, bakanlıklar, organize sanayi bölgeleri, okullar, Diyanet İşleri Başkanlığı, Silahlı Kuvvetler, oteller, Emniyet Genel Müdürlüğü ve PTT de bizimle işbirliği yapan kuruluşlar arasında. En çok atık pili bölge olarak Marmara’dan, şehir olarak ise İstanbul’dan topluyoruz. Diyanet ile yapılan anlaşmalar sonucunda camilerden de atık pil toplanması için harekete geçtik. Otellerden de atık pil toplanması konusunda bir anlaşmayı Turistik Otelciler, Yatırımcılar ve İşletmeciler Birliği (TUROB) ile yaptık" ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atik-pilde-hedef-asildi_142573.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!