Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Atos, AOS Studley ile Geleceğin Ofislerini Kuracak

48 ülkede 74 bin çalışana sahip IT hizmetleri sağlayıcı firması Atos, 'geleceğin şirketi' olma vizyonuyla oluşturduğu 'The Future Workplace' (Geleceğin Ofisi) hizmeti kapsamında müşterilerine baştan sona yaratıcı çözümler sunmak için, 'Smart Campus'un de yaratıcısı emlak danışmanlığı şirketi AOS Studley ile global bir ortaklığa imza attı.

yapi.com.tr
Atos, AOS Studley ile Geleceğin Ofislerini Kuracak

İşbirliği, bir şirketin emlak stratejisinden yüksek teknoloji destekli yeni çalışma ortamına kadar yepyeni bir işyeri dönüşümünü ele alıyor.
 
'Y Kuşağı'nın beklentileri belirleyici oldu

'The Future Workplace', özellikle 'Y Kuşağı' çalışanlar ve onların sosyal beklentileri göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Yeni çalışma şekillerinin yaratılması ve bu süreçte yeni teknolojilerin etkili kullanılması hedeflenerek kurulan bu ofislerde, Atos’un 'wellbeing@work' (işyerinde mutluluk) stratejisinden de faydalanıldı. İşbirliği sonucunda, yeni alan tasarımlarını uygulama, yönetim süreçlerini yeniden yapılandırma ve çalışanlar için yüksek teknoloji destekli yeni çalışma alanlarının yaratılması planlanıyor. Bu esnek çalışma ortamları, aynı zamanda Atos’un 'zero email' (sıfır e-mail), bulut bilişim ve 'zero carbon hosting' (sıfır karbon salınımı) çözümleriyle de zenginleştirilecek.

Çalışma biçimlerinde devrim

Günümüzde klasik ofislerin insan, alan ve zaman arasındaki ilişkilerde meydana gelen değişimler karşısında yetersiz kaldığını savunan Atos yetkilileri, daha fazla internet ve mobil cihazın iş dünyasına girmesiyle ofis teknolojilerinin de yeni çalışma şartlarına uygun hale gelmesi gerekliliğini savunuyorlar. İşte bu yeni gereksinimleri karşılayan iş ortamları oluşturmak için yola çıkan Atos, şirket stratejisine uyumlu sosyal, finansal ve çevresel avantajlar sağlayarak, müşterilerinin çalışanlarının performansını ve motivasyonunu artırmayı hedefliyor.

"Smart campus, eşsiz bir ticari başarı oldu"

Atos 'Kurumsal ve Sosyal Sorumluluk' ve 'Wellbeing at Work' görevindeki EVP Genel Sekreteri Philippe Mareine konuyla ilgili olarak, “Atos’un Bezons’taki (Paris yakınlarında) yeni yönetim merkezi kuruluş aşamasında ortağımız olan AOS Studley ile beş yıldır süren başarılı bir çalışma deneyimimiz var. ‘Smart campus’, eşsiz bir ticari başarı olup; gerçek bir dönüşümü temsil etmektedir. Oluşturduğu başarı hikayesiyle bizlerin müşterilerimizle deneyimlerimizi paylaşma arzusunu güçlendirmişti. İnovasyon ve süreklilik alanında uzun yıllara dayanan bir sorumluluğa sahibiz ve müşterilerimize Atos ve AOS Studley ortaklığıyla eşlik ettiğimiz sürece, onlara çevresel ve sosyal olarak kendilerini üstün kılacaklarını göstermeyi arzuluyoruz” dedi.

"Tamamlayıcı servislerdeki uzmanlığımızı ortaya koyuyoruz"

AOS Studley Başkanı Gilles Betthaeuser de, “Birlikte yer aldığımız birçok projeden sonra aramızda gelişen güven ilişkisi sonucunda Atos ve AOS Studley, ortak olmaya karar verdi. Bu işbirliğinde yeni performans alanları ve gelişmiş teknolojiler birleşiyor. AOS Studley ve Atos, müşteri ihtiyaçlarına uygun ve uçtan uca çözümler üreterek iş performansını optimize etme yeterliliğine sahip. Bu projede yer aldığımızdan dolayı gururluyuz ve bir kez daha kullanıcıların yararına tamamlayıcı servislerdeki uzmanlığımızı ortaya koyuyoruz” dedi.

İşbirliği Türkiye'de de hayata geçirilecek

Atos Türkiye CEO’su Orhan Akbulut ise, Atos tarafından sunulan bu hizmetin, Atos’un sürdürebilir bir şirket olma stratejisini güçlendirirken, müşterilerine de yenilikçi çözümler vaadini pekiştirdiğini belirtti. Akbulut, “Atos Türkiye olarak, yenilikçi ve sürekliliğe dayanan hizmetlerimizle müşterilerimizin yanındayız. AOS Studley ile global ortaklığımız Türkiye’de de hayata geçirilecek. Müşterilerimize, çalışanlarını mutlu kılacakları, çevreye duyarlı ve yüksek teknolojiye sahip çalışma alanları yaratmalarında destek sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atos-aos-studley-ile-gelecegin-ofislerini-kuracak_100911.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!