Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ATSO: "Uygulanan Teşvik, Adıyaman'ın Beklentisini Karşılamadı"

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, geçmişte Adıyaman'da da uygulanan teşvik yasalarının uygulama dönemindeki özel şartlar nedeniyle arzu edilen amacın sağlanmasında yeterli süre ve imkanı yaratmadığını, Adıyaman'ın beklentilerinin gerçekleşmediğini belirtti.

yapi.com.tr
ATSO: "Uygulanan Teşvik, Adıyaman'ın Beklentisini Karşılamadı"

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, geçmişte Adıyaman'da da uygulanan teşvik yasalarının, uygulama dönemindeki özel şartlar nedeniyle arzu edilen amacın sağlanmasında yeterli süre ve imkanı yaratmadığını, Adıyaman'ın beklentilerinin gerçekleşmediğini belirtti. Uslu, yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek, son bir yıllık faaliyetlerini değerlendirdi.

ATSO olarak Adıyaman'ın ticaret ve sanayi hacminin gelişmesi için çalıştıklarını anlatan Uslu, yönetim kurulu olarak Adıyaman için yapılması gerekenleri tespit edip bunun bir plan çerçevesinde hayata geçirilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi.

ATSO'nun sadece üyelerine değil, bütün Adıyamanlılara hizmet etmeyi ilke edindiğine dikkati çeken Uslu, ''Adıyaman ve ülke ekonomisinin gelişmesi, projelerin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi konularında yoğun bir çalışma başlatıldı. Bu dönemde Adıyaman'ın güçlü yanları ön plana çıkarılmaya, zayıf yanları giderilmeye çalışıldı'' dedi.

Adıyaman'ın sorunlarının ve alternatif çözüm önerilerinin sürekli olarak Ankara'ya, çözümü gerçekleştirecek makamlara taşındığını anlatan Uslu, ''Kentin sorunlarını raporlar halinde sıralayıp çeşitli tarihlerde ilgili bakanlıklara ve kurumlara sunduk'' diye konuştu.
    
Yeni Hizmet Binası Yapılacak
    
Uslu, Odanın mevcut hizmet binasının yeterli olmadığına değinerek, ''İhtiyaçlarımıza cevap verecek bir hizmet binasının yapımı için çalışmalarımız devam ediyor. Adıyaman Gölbaşı karayolu üzerinde bulunan 7 bin metrekarelik bir arsayı hazineden satın aldık'' dedi. Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Oda olarak nisan ayı içinde ilimizin sorunlarını, çözüm önerilerini ve beklentilerini içeren bir rapor hazırladık. Raporda teşvik, ticaret, tarım, turizm, ulaşım gibi konular yer aldı. Bu raporu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e ilgili devlet bakanlarına, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'e ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine göndererek yeni teşvik ve istihdam paketinin açıklanması ile birlikte Adıyaman'da büyük bir hayal kırıklığının yaşandığını anlattık.''

Yeni teşvik ve istihdam paketi ile Adıyaman'ın hayal kırıklığının yanı sıra kalkınma ve gelişme umutlarının da suya düştüğünü anlattıklarına işaret eden Uslu, söz konusu teşvik ve istihdam paketinde illerin 4 bölgeye ayrıldığını, Adıyaman'ın kendisine göre daha kalkınmış ve gelişmiş illerin bulunduğu 3. Bölge'de yer aldığını hatırlattı.

Uslu, ''Bu iller dururken kimse yatırım için Adıyaman'ı tercih etmeyecektir. Geçmişte ilimizde de uygulanan teşvik yasaları da uygulama dönemindeki özel şartlar nedeniyle arzu edilen amacın sağlanmasında yeterli süre ve imkanı yaratmamış, ilimizin beklentileri gerçekleşmemiştir'' dedi.

Uslu, geçen yıl Adıyaman'ın 3. Bölge'de yer alması ile ilgili olarak kamuoyu oluşturduklarını ve gerekli tepkiyi verdiklerini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atso-uygulanan-tesvik-adiyamanin-beklentisini-karsilamadi_76963.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!