Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

AURA- SAMET Kampüs Projesi, Karadeniz’den Başladı

Türkiye’nin mobilya aksesuar sektörünün lider markası SAMET ve AURA İstanbul iş birliği ile düzenlenen, AURA İstanbul’un araştırma ve eğitim ortamını Anadolu’daki üniversite öğrencileri ile buluşturan “KAMPÜS” projesi, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi ile başladı.

yapi.com.tr
AURA- SAMET Kampüs Projesi, Karadeniz’den Başladı

Türkiye’nin beş farklı şehrinde tasarıma ilgi duyan öğrenciler ile düzenlenecek panel ve yarışmalar serisinin ilki 8 Mart’ta Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşti. Farklı disiplinlerden profesyonellerin ve akademisyenlerin katılımı ile kentlere dair güncel tartışmaların gerçekleşeceği panellerin ilkinde “Tasarım ve Teknoloji” konuşuldu. Tuna Han Koç moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Nevzat Sayın, Melike Altınışık, Özlem Yalım ve Serbülent Vural konuşmacı olarak yer aldı.

Mimarlık Fakültesi ev sahipliğinde Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinliklerde Mimar Bilge Bal’ın yürütücülüğünü üstlendiği mimarlık ve şehircilik alanında kendilerine daha derin bir boyut katmak isteyen, tasarıma ilgi duyan gençlerle birlikte “Konforlu Yaşam Alanları” üzerine atölyeler de gerçekleştirildi. Üretilen projelerin, jüri tarafından değerlendirilerek ödüllendirildiği etkinlikler; mimarlık, sanat ve tasarım disiplinleri başta olmak üzere, tüm disiplinlerden öğrencilerin, profesyonellerin ve akademisyenlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Gün boyu tasarım sohbetleri ile devam eden program, tasarımcı konuklarımızın da katılımı ile şehrin akademisyenleri ve profesyonellerinin bir arada olduğu keyifli bir buluşma ile sona erdi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon) ile başlayıp, Atatürk Üniversitesi (Erzurum), Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi (Nevşehir) ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Gaziantep) ev sahipliğinde 2024 yılına yayılacak olan “KAMPÜS” projesinde; tasarım ve teknoloji, sürdürülebilirlik ve enerji, arkeo-tasarım, kültürel miras ve koruma, kentsel dirençlilik ve afetler gibi konular ele alınacak.

Tasarıma ve üretime olan tutkusu ile yarım asır önce bu topraklarda başlayan yolculuğunu bir dünya markası olarak devam ettiren SAMET, yine bu topraklarda geleceği şekillendirme arzusu ile Türkiye’nin genç tasarımcı adaylarına dokunuyor. Türkiye’nin mimari ve tasarım alanında mevcut eğitimine katkı sağlamak hedefiyle farklı uzmanlık alanlarının iş birliğine dayalı kolektif üretimlere ve programlara imza atan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul ile güçlerini birleştirdiği KAMPÜS projesi yarının tasarım dünyasına yön veriyor.

Yıl boyunca devam edecek etkinliklere yönelik güncel bilgilere https://kampus.sametglobal.com adresinden ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aura--samet-kampus-projesi-karadenizden-basladi_202162.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!