Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye’nin Tasarım Vizyonuna Işık Tutan AURA-SAMET KAMPÜS Projesi, Erzurum’da

Türkiye’nin mobilya aksesuar sektörünün lider markası SAMET ve AURA İstanbul iş birliği ile düzenlenen, AURA İstanbul’un araştırma ve eğitim ortamını Anadolu’daki üniversite öğrencileri ile buluşturan “KAMPÜS” etkinlikleri, Trabzon’dan başladığı yolculuğuna Erzurum Atatürk Üniversitesi ile devam ediyor.

yapi.com.tr
Türkiye’nin Tasarım Vizyonuna Işık Tutan AURA-SAMET KAMPÜS Projesi, Erzurum’da

Tasarıma ve üretime olan tutkusu ile yarım asır önce bu topraklarda başlayan yolculuğunu bir dünya markası olarak devam ettiren SAMET, yine bu topraklarda geleceği şekillendirme arzusu ile Türkiye’nin genç tasarımcı adaylarına dokunuyor. Türkiye’nin mimari ve tasarım alanında mevcut eğitimine katkı sağlamak hedefiyle farklı uzmanlık alanlarının iş birliğine dayalı kolektif üretimlere ve programlara imza atan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul ile güçlerini birleştirdiği KAMPÜS projesi yarının tasarım dünyasına yön veriyor.

Türkiye’nin beş farklı şehrinde tasarıma ilgi duyan öğrenciler ile düzenlenenen panel ve yarışmalar serisinin ikincisi, 3 Mayıs Cuma günü Erzurum Atatürk Üniversite’sinde gerçekleşti.

Hasan Murat Çetin moderatörlüğünde gerçekleşen "Sürdürülebilirlik ve Enerji" başlıklı panelde, Aslıhan Demirtaş, Celal Abdi Güzer, Duygu Erten ve Tansel Korkmaz konuşmacı olarak yer aldı. Farklı disiplinlerden profesyonellerin ve akademisyenlerin katılımı ile kentlere dair güncel tartışmaların gerçekleştiği panellerin yanısıra mimarlık ve şehircilik alanında kendilerine daha derin bir boyut katmak isteyen, tasarıma ilgi duyan gençlerle birlikte “Konforlu Yaşam Alanları” üzerine atölyeler de yapıldı. Mimar Bilge Bal’ın yürütücülüğünü üstlendiği atölyelerde üretilen projelerin, jüri tarafından değerlendirilerek ödüllendirildiği etkinlik; mimarlık, sanat ve tasarım disiplinleri başta olmak üzere, tüm disiplinlerden öğrencilerin, profesyonellerin ve akademisyenlerin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenleniyor.