Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"AVM'lerin Açılmasına, Şehir Planlamacılarının da Olduğu Bir Komisyon Karar Vermeli''

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, perakende yasasının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek, yasanın geciktiği her hafta en az 5 esnafın işyerini kapattığını, en az 10 ailenin aç kaldığını öne sürdü.

yapi.com.tr / AA
"AVM'lerin Açılmasına, Şehir Planlamacılarının da Olduğu Bir Komisyon Karar Vermeli''

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, AVM sayısının bu yılın sonu itibariyle Ankara'da 40, İstanbul'da 120, ülke genelinde ise 350'ye çıkmasının beklendiğini belirterek, AVM'lerin bu kadar plansız artmasının Anadolu'daki esnafı zor durumda bıraktığını ifade etti.

Tüm gelişmiş ülkelerde perakende sektörünün yasal bir düzenlemeyle disiplin altına alındığına işaret eden Palandöken, ''ABD'de, küçük esnafın korunması amacıyla toptancı ve dağıtımcıların tüm işletmelere aynı fiyattan satış yapmaları zorunludur. Bizde ise Anayasa gereği korunması gereken küçük esnafa daha pahalı, çoğu yabancı olan büyük firmalara ise daha ucuza ürün satılıyor. ABD'deki kanun bizde de uygulanmalıdır'' dedi.

''Artık AVM'ler de yavaş yavaş kapanmaya başlıyor''

Özellikle büyük şehirlerde mantar gibi çoğalan AVM'lerin sadece esnaf ve sanatkara değil kendi kendilerine de zarar verdiğini ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:

''Artık AVM'ler de yavaş yavaş kapanmaya başlıyor. Bu durumun en vahim tarafı ise AVM olarak yapılan binaların başka hiçbir amaçla kullanılamamasıdır. Kapanan AVM'lerden ne otel olur, ne hastane, ne de okul. Sonuçta plansız yapılan AVM'ler için milli servetimiz buhar olup uçuyor. AVM'lerin açılmasına, içinde şehir planlamacıları ve ilgili meslek kuruluşlarının da olduğu bir komisyon karar vermeli''.

ETİKETLER: gayrimenkul kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/avmlerin-acilmasina-sehir-planlamacilarinin-da-oldugu-bir-komisyon-karar-vermeli_102089.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!