Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Avrupa Birliği İle İzmit Büyükşehir'den Ortak Proje

İzmit Büyükşehir Belediyesi Hollanda'nın Amsterdam Belediyesi ile birlikte iki önemli projeye imza atıyor. Avrupa Birliği Projeleri arasında yer al

İzmit Büyükşehir Belediyesizmit Büyükşehir Belediyesi Hollanda'nın Amsterdam Belediyesi ile birlikte iki önemli projeye imza atıyor.

Avrupa Birliği Projeleri arasında yer alan " Marmara Depremi Rehabilitasyon Programı ( MERP ) " ve " Gülen Yüzler " projesi Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası ve İzmit Ticaret Odası'ndan alınan destek ile proje kabul aşamasına geldi.

" Marmara Depremi Rehabilitasyon Programı " Avrupa Birliği Komisyonunun finansmanı, Başbakanlık Proje Uygulama Biriminin koordinasyonu ile deprem bölgesindeki belediyelerin proje karşılığı hibe kredi verilmesi amacıyla oluşturulan bir ihale. Bu ihaleye İzmit Büyükşehir Belediyesi Amsterdam Belediyesi ile birlikte başvurmuş, ihaleyi ortak proje kazanmıştır. İzmit Amsterdam Projesi 24 ay olarak belirlenmiştir. Toplam proje tutarı 5.000.000 Euro olup, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından karşılanacak olan 3.337.000 Euro'dur. Geri kalan kısmını ise İzmit Büyükşehir Belediyesi ile Amsterdam Belediyesi karşılayacaktır.

Bu projenin amacı, İzmit Büyükşehir Belediyesi itfaiye birimine belli kurtarma araçları ve ekipmanları temin etmek, eğitim vermek, gönüllü itfaiyeci programını geliştirmek.

" Gülen Yüzler " Projesi'ne İzmit Büyükşehir Belediyesi ile Amsterdam Belediyesi ortak olarak başvurdu. Özürlü insanları hedefleyen proje için başvurulan fon Avrupa Birliği MATRA fonudur. Fon Türkiye'nin kullanımına 2001 Mart ayında açılmasından hemen sonra İzmit Büyükşehir Belediyesi ve Amsterdam Belediyesi bu fonu kullanmak için başvurmuştur. Bu proje ilk olma özelliğini taşımaktadır. Özürlülerin mesleki rehabilitasyonu yanında yapılacak olan tesislerde istihdamı gerçekleştirilecektir. Projeye 1.203.00 Hollanda Guldeni'ni Avrupa Birliği hibe olarak verecektir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupa-birligi-ile-izmit-buyuksehirden-ortak-proje_1189.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!