Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupa Yakası Ulaşımına ‘Metrobus’lı Çözüm Geliyor

Avrupa Yakası Ulaşımına ‘Metrobus’lı Çözüm Geliyor

yapi.com.tr
Avrupa Yakası Ulaşımına ‘Metrobus’lı Çözüm Geliyor

b>Büyükşehir Belediyesi, çok yakında Topkapı-Beylikdüzü güzergahında E-5 üzerinde metrobus seferlerini başlatacak. İstanbul’un ulaşım problemini çözmek için raylı sistemler ağırlıklı olmak üzere çok çeşitli alternatifler üzerinde çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bunlar arasında lastik tekerlekli tramvay olarak nitelendirilen “Metrobus” projesinin de bulunduğunu açıkladı.

Metrobus ile metro niteliğinde bir güzergah oluşturacaklarını kaydeden Başkan Kadir Topbaş, “Topkapı-Beylikdüzü arasında E-5 üzerinde böyle bir güzergah belirledik. Çalışmaların sürdüğü bu güzergahta belli noktalarda bunun deneme çalışmalarına başlayacağız. Hazırlıklarını yapıyoruz” dedi.

Proje hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Rafet Bozdoğan da, bu çerçevede E-5 Koridoru Rehabilitasyon Projesi’ni başlattıklarını hatırlatarak, “E-5’in genişletilerek 2x6 şerite çıkartılacak ve ortadaki iki şerit Metrobus sistemine ayrılacak ve Mecidiyeköy’de de metroya entegre edilecek” diye konuştu.

Projenin Mecidiyeköy-Beylikdüzü arasında E-5 üzerinde yapılacağını kaydeden Rafet Bozdoğan, çalışmanın Çobançeşme-Küçükçekmece, Topkapı-Çobançeşme, Mecidiyeköy-Cevizlibağ ve Küçükçekmece-Beylikdüzü etaplarından oluştuğunu kaydetti.

Birinci ve ikinci etap projelerde yer yer 2x2, 2x3 ve 2x4 şerit olan yolların tümünün 6x2’ye çıkarılacağını ve ayrıca kavşak düzenleme çalışmalarının da yapılacağını belirten Bozdoğan, bu proje ile E-5’in ulaşım kapasitesinin yüzde 100 artarak Avrupai bir ulaşım aksına dönüşeceğini söyledi. Bozdoğan, projenin yaklaşık 75 milyon YTL’ye malolacağını ve çalışmaların Eylül sonunda okulların açılış tarihinden önce tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupa-yakasi-ulasimina-metrobusli-cozum-geliyor_45600.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!