Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupa Yatırım Bankası'ndan Samsun'da Raylı Sisteme 65 Milyon Euro Kredi

Avrupa Yatırım Bankası, Samsun Hafif Raylı Ulaşım Sistemi için Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne 65 milyon euro kredi verecek.

Dünya Gazetesib>Avrupa Yatırım Bankası, Samsun Hafif Raylı Ulaşım Sistemi için Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne 65 milyon euro kredi verecek.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruya göre, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, toplam maliyeti 130 milyon euro olarak tahmin edilen raylı hızlı ulaşım sistemi projesinin ilk bölümünün (15 kilometre) inşaatı için Avrupa Yatırım Bankası'ndan kredi talebine, banka olumlu yanıt verdi. Avrupa Yatırım Bankası, 65 milyon euro veya bunun eşdeğeri krediyi, finans kontratı kapsamında belediyeye vermeyi kararlaştırdı.

Kredi, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından maksimum 7 dilim halinde çekilebilecek. Her bir dilimin tutarı, minimum üç milyon euro ile maksimum on milyon euro arasında olacak, ancak son dilim kredinin bakiyesi kadar olacak.

Taraflar arasında imzalanan kontratla, belediyenin bu kapsamdaki finansal yükümlülükleri, banka tarafından onaylanacak biçim ve özde, Türkiye Cumhuriyeti (Garantör) tarafından tanzim edilecek bir garanti ve muafiyetle garanti altına alındı.

Finans kontratı uyarınca, banka tarafından verilen krediye karşılık, Türkiye Cumhuriyeti, garanti edilen meblağların ödenmesini garanti ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti, belediyenin herhangi bir garanti edilen meblağın, bankaya, normal vade tarihinde veya erken ödeme talebi üzerine veya başka bir şekilde ödememesi durumunda ve talep edilmesi üzerine, finans kontratında belirtilen para birimi cinsinden, talepte belirtilen hesap veya hesaplara ödeyeceğini garanti ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupa-yatirim-bankasindan-samsunda-rayli-sisteme-65-milyon-euro-kredi_46836.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!