Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupalı Çelik Üreticileri Çin'e Karşı Önlem İstedi

ArcelorMittal, ThyssenKrupp ve Corus gibi dünya devlerinin üyesi olduğu Avrupa Demir-Çelik Üreticileri Konfederasyonu (Eurofer) AB'ye, haksız rekabet yaptığı iddia edilen Çin, Güney Kore ve Tayvan'a karşı antidamping başvurusunda bulundu.

Referans Gazetesib>ArcelorMittal, ThyssenKrupp ve Corus gibi dünya devlerinin üyesi olduğu Avrupa Demir-Çelik Üreticileri Konfederasyonu (Eurofer) AB'ye, haksız rekabet yaptığı iddia edilen Çin, Güney Kore ve Tayvan'a karşı antidamping başvurusunda bulundu.

Eurofer'den yapılan açıklamada, AB Komisyonu'na gönderilen şikayet mektubunda Çin, Güney Kore ve Tayvan için soğuk haddelenmiş paslanmaz yassı ürünlerde ve sadece Çin için galvanizli çelikte antidamping soruşturması talep edildiği belirtildi.

“Her iki şikayet, söz konusu ürünlerdeki dampingin Avrupa çelik sanayisine verdiği mali hasar dikkate alınarak yapılmıştır” denilen açıklamada, Çin'e karşı önümüzdeki haftalarda yeni şikayetlerin söz konusu olabileceği ifade edildi.

Eurofer'in başvurusunun ardından gümrük vergisi gibi antidamping önlemlerine ihtiyaç duyulup duyulmadığı konusunda karar vermek için AB Komisyonu'nun 45 gün süresi bulunuyor.

5 yıl önce net çelik ithalatçısı olan Çin'in son yıllarda yaptığı büyük yatırımların sonucu olarak bu yıl 50 milyon tondan fazla net çelik ihracatı gerçekleştirmesi bekleniyor. Eurofer, pazar payını sürekli artıran Çin'in damping yaparak Avrupa'daki fiyatları yüzde 25 gerilettiğini ileri sürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupali-celik-ureticileri-cine-karsi-onlem-istedi_57177.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!