Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupalı ve Japon Üreticiler Gözünü Türkiye'ye Çevirdi

Son iki yılda hızla küçülen inşaat sektöründeki hareketlenme, Türkiye'yi Avrupalı ve Japon iş makinesi üretici firmalar için cazip bir pazar haline

Dünyab>Son iki yılda hızla küçülen inşaat sektöründeki hareketlenme, Türkiye'yi Avrupalı ve Japon iş makinesi üretici firmalar için cazip bir pazar haline getirdi.

Sabancı Holding kuruluşlarından TemSA Sanayi ve Ticaret AŞ İş Makinaları Direktörü Taner Köseler, inşaat sektöründeki canlanmanın olumlu sinyalleri ile birlikte Avrupa ve Japonya'daki iş makinesi üreten firmaların Türkiye'ye ilgisinin arttığını söyledi. Köseler, Türkiye'de kullanılan iş makinelerinin büyük bölümünün ithal edildiğini kaydetti. İnşaat sektöründeki hareketlenmeden dolayı Türkiye'nin Avrupalı ve Japon iş makinesi üretici firmalar açısından iştah kabartan bir pazar haline geldiğini vurgulayan Köseler, "Avrupalı ve Japon üreticiler Türkiye'yi çok iyi bir pazar olarak görüyorlar. İnanılmaz bir rekabet söz konusu. Eskiden böyle bir rekabet yoktu. Bu durum mevcut firmaların da pazardaki paylarını azaltıyor" dedi.

Kore mallarının da Türkiye pazarına sunulduğuna dikkat çeken Köseler, kısa vadeli ve ilk yatırım maliyetinin büyük önem taşıdığı projelerde Kore malı gibi nisbeten daha ucuz ürünlerin tercih edildiğine dikkat çekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupali-ve-japon-ureticiler-gozunu-turkiyeye-cevirdi_10663.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!