Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupa’ya ‘A la Turca Outlet’i Öğretti, AVM Ödülünü Kazandı

Bu yıl 3 Türk projesinin Avrupa’nın en iyisi olmak için yarıştığı ’Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülleri’nde ipi ’A la Turca Outlet’ konseptinin temsilcisi Optimum Outlet Center göğüsledi.

Gazete Vatan
Avrupa’ya ‘A la Turca Outlet’i Öğretti, AVM Ödülünü Kazandı

Bu yıl 3 Türk projesinin Avrupa’nın en iyisi olmak için yarıştığı ’Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülleri’nde ipi ’A la Turca Outlet’ konseptinin temsilcisi Optimum Outlet Center göğüsledi

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi’nin (ICSC) 2010 konferansı yine Türklerin çıkarmasına sahne oldu, Avrupa’nın en iyi AVM’leri arasına bir Türk yatırımı daha girdi. Büyük ölçekli AVM’ler ve Outlet AVM’ler özel kategorisinde 3 Türk yatırımı yarışırken ipi Rönesans Holding’in 'Optimum Outlet Center’ı göğüsledi. Bu kategoride yine Türkiye’den Viaport Outlet’le yarışan Optimum Outlet Center, 'A la Turca’ konseptiyle Avrupa’nın en iyi outlet AVM’si oldu. 6 kategoride 8 ülkeden 10 finalistin yarıştığı 'Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülleri’nde Bursa Korupark da büyük ölçekli AVM’ler kategorisinde Polonya ve Almanya’dan finale kalan rakipleriyle mücadele ederken bu kategoride ödül sahibi Almanya’dan Forum Duisburg oldu. 3 gün süren ve yaklaşık 600 kişinin katılımıyla 'kriz sonrası sektörün’ yapılanmasının mercek altına alındığı konferansa Türk katılımcılar çıkarma yaparken Almanya’dan sonra “Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezlerinden” olabilmek için en çok yarışanlar da Türkler oldu. Almanya ödül için 4 finalist çıkarırken Türkiye’nin finalist sayısı da 3 oldu. Polonya ve Portekiz 2, Yunanistan ile Norveç ise 1’er finalistle mücadele verdi.

Optimum Outlet Center’ın aldığı ödül sonrası konuşan Rönesans Gayrimenkul ve Yatırım CEO’su Zafer Baysal, 2008’de hizmete açtıkları merkezin yılda 9.5 milyon ziyaretçi ağırlar duruma geldiğini belirterek, 2010’un ilk 3 ayında da hem ciro hem de ziyaretçi sayısı açısından yüzde 10’luk artış yakaladıklarını açıkladı.

Kepenk kapatma sonrası patlama

Geçen yıl Trabzon ve Ankara’da yaşanan kepenk kapatma olaylarının ünü ICSC konferansına da ulaştı. Forum Trabzon’da yaşanan kepenk kapatma olayları tartışılırken yatırımın sahibi Multi Corp. Hollanda’nın CEO’su Glenn Aaronson, Forum Trabzon’a gelen ziyaretçi sayısında yüzde 180’lik artış yaşandığını söyledi. 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupaya-a-la-turca-outleti-ogretti-avm-odulunu-kazandi-_79084.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!