Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Avrupa'yı Küçümseme Lüksümüz Yok"

"Rüzgar dursa bile durmak yok, küreklere asılacağız" diyen TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral, Türkiye'nin Avrupa ile ilişkilerini seviyeli ve sıcak tutarak, oradaki fırsatlardan yararlanması gerektiğine de dikkat çekti.

yapi.com.tr / AA
"Avrupa'yı Küçümseme Lüksümüz Yok"

Gaziantep'te katıldığı bir program sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral, sanayi üretimiyle ilgili verilerin olumlu geldiğini, ancak ihracat hedefiyle ilgili bazı endişeleri olduğunu belirtti. Özellikle çevre ülkelerdeki gelişmelerin kendilerini endişeye sevk ettiğini vurgulayan Meral, "İnşallah bu mevcut durum aşılır ve hedeflerimize ulaşırız" diye konuştu.

Yeniden toparlanmaya çalışan Avrupa'daki bazı ülkelerde büyüme başladığını ifade eden Meral, "Avrupa hala büyük bir pazar. Bir kere bizim Avrupa'yı hiçbir şekilde ihmal etme, küçük görme, küçümseme lüksümüz yok. Türkiye'nin Avrupa ile ilişkilerini seviyeli ve sıcak tutarak, oradaki fırsatlardan yararlanması gerekiyor" dedi.

Dünya ticaret hacminin büyümeye devam ettiğini dile getiren Meral, ticaretin değiştiği coğrafyaların keşfedilmesi gerektiğini aktardı. İş adamlarına yurt dışı heyetlerine katılmaları ve gelen heyetlerle de görüşme tavsiyesinde bulunan Meral, "Böylece ekonomi, küresel dalgalanmalar ve bölgedeki iniş en az etkilenecekler" ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupayi-kucumseme-luksumuz-yok_112511.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!