Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ayder’in ‘Kaçak’ları

Çamlıhemşin ilçesine bağlı Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içindeki ünlü turizm bölgesi Ayder Yaylası’nın, kaçak yapılardan temizlenmesi için çalışmalar başlatıldı. Rize Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisi Müjdat Akkurt, büyük bölümü Çamlıhemşin, bir kısmı da Artvin’in Yusufeli ilçesi sınırlarındaki Kaçkar

Cumhuriyet Gazetesi
Ayder’in ‘Kaçak’ları

Çamlıhemşin ilçesine bağlı Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içindeki ünlü turizm bölgesi Ayder Yaylası’nın, kaçak yapılardan temizlenmesi için çalışmalar başlatıldı. Rize Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisi Müjdat Akkurt, büyük bölümü Çamlıhemşin, bir kısmı da Artvin’in Yusufeli ilçesi sınırlarındaki Kaçkar Dağları Milli Parkı’nın 51 bin 550 hektar alanı kapsadığını belirtti.

Eşsiz güzellikler

Akkurt, “Fauna açısından zengin olan Kaçkar Dağları’nda pek çok yaban hayvanı türü bulunuyor. Milli Park, barındırdığı eşsiz güzellikleri ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti çekiyor” dedi.

Bugüne dek ödeneklerinin olmaması nedeniyle Milli Park’ta yıkım yapamadıklarını ancak yıkım için 7 bin TL ödenek geldiğini söyleyen Akkurt, “Yıkım kararı alınan 25’in üzerinde yapı var. 10’dan fazlası Ayder bölgesinde. Diğerleri de Kavron Yaylası’nda. Bu yapıları da kısa bir süre içinde yıkmayı planlıyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ayderin-kacaklari_65630.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!