Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Aydınlık Kentler Yaratmalıyız"

İzmir'in Alsancak semtinde görev yapan mahalle muhtarlarıyla biraraya gelen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, sokak aydınlatmalarındaki yetersizliğe değinerek, daha aydınlık bir kent için ilgili tüm kurumlarla ortak çalışmalar yapacaklarını söyledi.

yapi.com.tr
"Aydınlık Kentler Yaratmalıyız"

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Gültepe, Basmane ve Güzelyalı'nın ardından bu kez Alsancak'ta görev yapan mahalle muhtarlarıyla biraraya geldi. Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya; Alsancak, Kültür, Mimar Sinan, Akdeniz, Ege ve Kahramanlar mahallelerinin muhtarları katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi Muhtarlar Masası yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda ilgili birim müdürleriyle birlikte TEDAŞ ve İZBETON temsilcileri de yer aldı. Sırayla söz alan muhtarlar mahalleleriyle ilgili sıkıntılarını dile getirdi. Muhtarların talep ve şikayetlerini dinleyerek, bol bol not alan Belediye Başkanı Sema Pekdaş, birim müdürlerini anında uyararak sorunların çözümü için talimat verdi.

Muhtarlar söyledi, Pekdaş talimat verdi

Alsancak'ın hem iş, hem de eğlence merkezi olduğuna dikkat çeken Başkan Pekdaş, bölgenin en önemli sorununun aydınlatmalardaki yetersizlik olduğunu söyledi. Birçok cadde ve sokağın yeterli aydınlatılmadığına dikkat çeken Başkan Pekdaş, toplantıya katılan TEDAŞ yetkililerine konuyla ilgili düşüncelerini ileterek, "Her gittiğim yerde vatandaşlardan aydınlatmaların yetersizliği yönünde şikayetler alıyorum. Birçok sokak ve mahalle maalesef karanlık. Oysa bizim aydınlık kentler yaratmamız gerekiyor. Bunun için hızla harekete geçmeliyiz. İlgili tüm kurumlarla görüşerek, gerekenleri belirlememiz lazım" diye konuştu.

İşportaya sıkı denetim

Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki seyyar ve işporta sorununa da değinen Başkan Pekdaş, geçtiğimiz haftalarda Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleriyle birlikte ortaklaşa düzenlenen operasyonların devam edeceğini, sorunun çözüleceği güne kadar sıkı denetimlerin süreceğini söyledi. Alsancak'taki gürültü sorununa da değinen Başkan Pekdaş, eğlence mekanlarının yoğunlukta olduğu sokaklarda gürültü ölçümleri yaptıklarını, yönetmelikte belirtilen sınıra uymayan işletmelere para cezası kestiklerini dile getirdi.

Sorunlar el birliği ile aşılacak

Alsancak bölgesinin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantının sonunda katılan tüm muhtarlara teşekkür eden Pekdaş, "Çok verimli ve yararlı bir toplantı oldu. Arkadaşlarımız gerekeni en kısa zamanda yapacaktır. Bu şehirde yaşayan yurttaşlar olarak yaşamı el birliği ile kolaylaştıracağız" diye konuştu. Şimdiye kadar dört bölgenin muhtarlarıyla toplantılar yapan Başkan Pekdaş, önümüzdeki günlerde diğer bölgelerin muhtarlarıyla da bir araya geleceklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aydinlik-kentler-yaratmaliyiz_121711.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!