Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Aygaz'ın Kârı Vergiye Gitti

Savaştan fazla etkilenmediklerini açıklayan Aygaz Genel Müdürü Alkan, 'Bizi asıl yüksek vergiler ve satın alma gücündeki gerileme etkiledi' dedi.

Radikal
Aygaz'ın Kârı Vergiye Gitti

b>Savaştan fazla etkilenmediklerini açıklayan Aygaz Genel Müdürü Alkan, 'Bizi asıl yüksek vergiler ve satın alma gücündeki gerileme etkiledi' dedi.
Aygaz savaştan değil, vergilerden şikâyetçi. Savaşın Aygaz'ı fazla etkilemediğini söyleyen genel müdür Orhan Alkan, "Sorunumuz ekonomi, halkın satın alma gücü ve enerji politikaları. En büyük sorunumuz da vergiler. Vergilerin ciromuzdaki payı 2001'de yüzde 26 iken 2002'de yüzde 39.14'e çıktı. Bu yüzden ciromuz 833 milyar liradan 2002'de 1.21 trilyona çıkmasına karşın net kârımız ancak 26 milyardan 61 milyar liraya ulaştı. ÖTV'nin düşürülmesi için çalışıyoruz. Ancak IMF'ye verilen taahhütlerde, en önemli gelir kalemlerinden biri akaryakıt ve LPG'den alınan vergiler" dedi. Türkiye'de LPG tüketiminin geçen yıl 258 bin ton azalarak 3.6 milyon tona gerilediğini hatırlatan Alkan, Aygaz'ın ise 1073 bin ton satış yaparak yüzde 30.5 pazar payına ulaştığını belirtti. Irak'tan aldıkları 6 milyon dolarlık ihalenin savaş nedeniyle sonuçlanamadığını açıklayan Alkan Ürdün'den aldıkları 280 bin adetlik ihalenin haziranda tamamlanacağını kaydetti. Orhan Alkan bu yıl 845 milyon dolar ciro, 19 milyon dolar da ihracat hedeflediklerini açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aygazin-kari-vergiye-gitti_3969.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!