Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ayhan Paksoy: Asıl Konuşulması Gereken Hazır Betonun Kalitesi

Son günlerde basında yeralan bazı haberlerde, arkası arkasına gelen zamlarda THBB'nin çimentocularla birlikte hareket ediyormuş gibi gösterildiğine işaret eden THBB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayhan Paksoy, bu durumun kendilerini son derece rahatsız ettiğini söyledi.

yapi.com.tr
Ayhan Paksoy: Asıl Konuşulması Gereken Hazır Betonun Kalitesi

b>Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), son günlerde inşaat sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirmek ve eleştirilere cevap vermek üzere bir basın toplantısı düzenledi. Hyatt Regency Oteli'nde düzenlenen basın toplantısına, THBB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayhan Paksoy, THBB Genel Sekreteri Ferruh Karakule, THBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Onur, THBB Yönetim Kurulu Üyeleri Selahattin Gündoğdu, Cemalettin Danış, Abdürrahim Eksik, Kenan Kurban ve THBB Sayman Üye Sadık Kalkavan katıldı.

Son günlerde basında yeralan bazı haberlerde, arkası arkasına gelen zamlarda THBB'nin çimentocularla birlikte hareket ediyormuş gibi gösterildiğine işaret eden THBB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayhan Paksoy, bu durumun kendilerini son derece rahatsız ettiğini söyledi. Dr. Ayhan Paksoy, "Hazır Beton sektörü, Türkiye'deki en büyük çimento tüketicisi, çimento fiyat hareketlerinden de en fazla müzdarip ve şikayetçi olan gruptur" diyerek, "Türkiye'de çimento sıkıntısı olduğunu ve bu sıkıntısının satışlara, üreticiye, hazır beton sektörüne sınırlamalar getirerek aşılmaya çalışıldığını ve bunun uygun bir metod olmadığını söylemiştik" şeklinde konuştu ve söylediklerinin aynen gerçekleştiğini savundu.

Betondaki fiyat artışını girdilerin ve maliyetlerin artmasının yanısıra arz talep dengesinin bozulması olarak açıklayan Paksoy, çimento ithalatının önündeki engellerin de işin başka bir boyutu olduğunu dile getirdi. Çimentoda TSE standartlarını zorunlu kılan hükümetin, aynı standartları hazır beton için aramadığını savunan Paksoy, konuşmasına şöyle devam etti.

"Konuşulması gereken en önemli konu, fiyatından çok hazır betonun kalitesinin denetimidir. Türkiye'de hazır beton denetlenmiyor. Hazır beton konusunda teknik standartlar zorunluluk olmaktan çıkmıştır. Üyelerimizin gönüllü olarak tabii oldukları teknik, çevresel, sistem denetimlerinin tüm ülkemiz için mecburi kılınmasına ve tüm üreticiler için mecburi olmasını temenni ediyoruz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/ayhan-paksoy-asil-konusulmasi-gereken-hazir-betonun-kalitesi_46105.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!