Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Çanakkale'de Konteyner Kent...

Ayvacık'ta Son Durum

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Gülpınar beldesindeki limanda depremden dolayı çatlaklar oluştu. İlçede gökyüzünü kaplayan kuşların kaçtığı iddia ediliyor. Ayvacık'ta yarın da okullar tatil edildi.

yapi.com.tr
Ayvacık'ta Son Durum

İki gündür yer sarsıntısının sürdüğü Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki Gülpınar Balıkçı Barınağı'nda derin ve uzun çatlaklar meydana geldi.

Gülpınar Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Bahadır Ayan, çatlakların gemiler için tehlike oluşturabileceğini belirterek, şunları ifade etti:

"Liman kenarında bulunan bloklara bağlı gemiler batma tehlikesiyle karşı karşıya. Depremler sonucu limanımızın bazı yerlerinde hasarlar oluştu. Elektrikler kesildi burada. Yarıklar gün geçtikçe büyümeye başladı. Gemiler kenara bağlı olduğu için ters çevirme ihtimali çok. Çünkü bu bloklar çok büyük. Kopup gemiyi dibe sürükleyebilir." Limanda gemisi bulunan balıkçı Nizamettin Özkan da çatlakların deprem sonrası oluştuğuna vurgu yaparak, "Çatlaklar büyük bir gürültüyle oluştu. Ardından artçı sarsıntılar oldu ve yarıklar daha da büyümeye başladı. Sabah olan depremle bloklar tekrar yerine oturdu. Yani çatlaklar biraz kapandı. Boydan boya limanda çatlak var şu an. Endişeliyiz." diye konuştu.

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde sabah 05.24’te yaşanan 5.2 büyüklüğündeki deprem sonrası artçı sarsıntılar devam ederken, bu kez bölgede gökyüzünü kaplayan kuşlar dikkat çekti. Bugün öğle saatlerinde cep telefonu ile çekilen görüntülerde, binlerce sığırcık kuşunun kaçışı görülüyor. Sığırcıkların gökyüzünü zaman zaman siyaha kapladığı görüntülerde, deprem bölgesinden sürüler halinde uzaklaşmaları dikkat çekiyor. Telefonla görüntüleri çeken Salih Kural isimli kişinin şaşkınlığı görüntülere yansıyor.

İlçede yarın da okullar tatil

Çanakkale’de ikisi 5.3 büyüklüğünde olmak üzere dün kaydedilen çok çok sayıda depremin ardından bugün saat 05.24’ten itibaren de büyüklükleri 2.2 ila 5.3 arasında değişen 40 sarsıntı daha oldU. Depremlerin sürmesi, geceyi çadırlarda geçiren depremzedelerin tedirginliğini arttırırken Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener'den beklenen açıklama geldi. Depremin vurduğu Çanakkale Ayvacık'ta okullar yarın da tatil edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ayvacikta-son-durum_155816.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!