Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Babylon'da Estetik Turizmi Başlıyor

Villa-rezidans-butik otel üçlemesinin Türkiye'deki ilk örneği Gardens of Babylon'da sağlık turizmi yapılacak. Projeye, bin metrekareye yayılacak bir estetik klinik eklendi.

Sabah Emlak /Menekşe ATASELİM
Babylon'da Estetik Turizmi Başlıyor

b>Çakırlar Grubu'nun Bodrum'da inşa ettiği asma bahçeleriyle ünlü projesi Gardens of Babylon'da proje tadilatına gidiliyor. 22 odalı bir butik otel, 102 rezidans dairesi ve 19 villadan oluşan Gardens of Babylon'da yapılan değişikliklerle Türkiye'nin ilk turistik estetik merkezi oluşturulacak. Ev sahiplerinin kullanmadığı dönemlerde rezidans dairelerinin periyodlar halinde kiraya verilerek işletileceği projede bin metrekarelik bir alanda açılacak estetik merkezinin rezidansını kiralayan ev sahiplerine de artı kazanç sağlayacağını söyleyen Çakırlar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır'ın projeyle ilgili hedefleri bununla bitmiyor. Grup, Ukrayna kökenli bir yatırımcı firma ile yüzde 90 oranında anlaşma sağladı ve Gardens of Babylon konseptini aynı isimle 100 dönümlük bir arazide Karadağ'da da inşa edecek.
Gardens of Babylon biraz değişti. Bize yeni projeden söz eder misiniz?
Proje başlarken aklımızda olan bir fikir vardı. Gardens of Babylon'a estetik merkezi, bir estetik kliniği eklemek istiyorduk. Sonunda karar verdik ve projede tadilata giderek bin metrekarelik bir alan açtık. Göl villaları biraz büyüktü, metrekare fiyatı da daha pahalıya geliyordu; onları ikiye böldük, yalnız 4 tanesini büyük bıraktık. A bloktaki boşuklara eklemeler yaptık ve rezidans sayısı 102'ye çıktı. Bu şekilde elde ettiğimiz alana kliniği yerleştireceğiz.
Sağlık turizmini projeye taşıyorsunuz. Peki neden estetik klinik?
Projede spa ve dünya hamamları var zaten. Buna ilave yaptık. Son dönemde böyle bir trend var. Bu şekilde daha çok turist getirmeyi hedefliyoruz. Estetik olmak isteyenler İsviçre yerine Türkiye'yi seçecek, tatil de yapacak. Öncelikle de isme gelirler, o nedenle İsviçre'nin ve Türkiye'nin en ünlü estetik cerrahlarıyla temaslarımız sürüyor. Türk ve İsviçreli doktorları bir araya toplayacağımız bir model düşünüyoruz. Öncelikli amaçlarımızdan biri de daha çok kış aylarında rezidans sakinlerine para kazandırabilmek. Türkiye'de böyle başka bir tesis yok. Butik otel ve rezidans olarak da tekiz. Hatta bir yenilik daha var; önce hisseli tapu veriyorduk, yakında apart otel kısmına da müstakil tapu verebileceğiz.
Klinikte kalanlara ne gibi hizmetler sunulacak?
7 tane a la carte restoranda yemek yiyebilecekler. Yani hastane menüsüne bağlı olmayacaklar. Boş zamanlarında hamam, spa, fitness, beach club ve business center'dan ücretsiz yararlanabilecekler. Zaten her yerde internet olacak. Bir de kilo ve selülit problemleri varsa özel doktorlar ile günlük programlar yapacağız. Bunlar ücretli olacak ancak paket programlar ayarlayacağımız için hesaplı hale gelecek.
Bu projeden ne kadar gelir elde etmeyi planlıyorsunuz?
30 milyon Euro civarında bir ciro söz konusu. Bizi en çok ilgilendiren kışın orayı doldurabilmek. Herkes tatilini 3-4 aya sıkıştırıyor, bunu 12 aya yayacağız. 4 ayda kazandığımız 3 misline çıkacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/babylonda-estetik-turizmi-basliyor_53249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!