Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Bahçelievler’de Boşaltılması Gereken 140 Bina Var”

İstanbul Bahçelievler’de çöken binanın ardından, belediye meclis üyelerinin deprem komisyonu kurulması önergesinin reddedildiği ortaya çıktı. Meclis üyesi Seyit Ali Aydoğmuş, boşaltılması gereken yaklaşık 140 binanın olduğunu belirterek, şu ana kadar boşaltılan binaların etrafında herhangi bir güvenlik tedbiri alınmadığını söyledi.

yapi.com.tr
“Bahçelievler’de Boşaltılması Gereken 140 Bina Var”

İstanbul Bahçelievler'de bir süre önce boşaltılan bir binanın çökmesinin ardından, çöken binanın etrafındaki beş bina da tedbir amaçlı boşaltıldı. İstanbul'da geçen eylül ayında meydana gelen depremden sonra ise Bahçelievler Belediyesi’nin CHP'li meclis üyeleri deprem komisyonu kurulması için önerge vermiş ancak bu önerge reddedilmişti.

Sözcü’den Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre; Bahçelievler Belediyesi’nin CHP'li meclis üyesi Seyit Ali Aydoğmuş, deprem komisyonu kurulması yolundaki tekliflerinin geri çevrildiğini belirterek, “Bahçelievler hem deprem açısından tehlikeli bölge hem de binalar eski. Bir deprem komisyonu kurulmasını ve depremle ilgili çalışma grubu oluşturulmasını istedik. Parsel bazında bina yenileme tercihleri olduğu için ada bazı talebinde bulunduk. Yıkılan, çöken binalar yanındaki sağlam binayı da çürük hale getiriyor.” dedi.

Boşaltılan binalarda herhangi bir güvenlik önlemi olmadığını söyleyen Aydoğmuş, “Boş binaların tespit edilmesi ve güvenlik önlemleri alınması için ilçe olarak çalışma başlattık. Şu anda sahadayız. Boşaltılması gereken, riskli olan yaklaşık 140 bina var. Ancak bugüne kadar 7 bina boşaltılmıştı. Ayrıca çöken binanın çevresindeki binalar da tehlike arz ettiği için boşaltıldı. Boşaltılan binalarda herhangi bir güvenlik önlemi yok. Güvenlik tedbiri alıp, mühürleyip, yakılacak bina diye önlem alınmalı.” diye konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bahcelievlerde-bosaltilmasi-gereken-140-bina-var_177635.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!