Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bakan Özhaseki: Hiçbir Hak Kaybı Yok

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, gayrimenkul sektörü temsilcilerinin Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ne ilişkin eleştirileriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

yapi.com.tr
Bakan Özhaseki: Hiçbir Hak Kaybı Yok

Yeni Şafak'ın haberine göre, yeni imar yönetmeliğine yönelik eleştirilere cevap veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar çarpıklığının önüne geçecek bir disiplin mekanizması getirdiklerini söyledi. Özhaseki, “Hiçbir hak kaybı yok. İstismarların önüne geçmek için yönetmelik şart” dedi.

Mevcut yönetmeliğin 2013’te çıkarıldığını, bazı müteahhit grupların talepleri üzerine süresi dört kez uzatılan bir yönetmelik olduğunu belirten Özhaseki, bu senenin başında bütün belediye başkanları ve sektörün ileri gelenleriyle yaptıkları görüşmeler neticesinde yönetmelik değişikliğine gittiklerini hatırlattı.

İstismarın önüne geçmek şart

Tek tip bir yönetmelik çıkarmamak adına imarın anayasası olarak gördükleri kuralları bakanlık olarak belirlediklerinin altını çizen Özhaseki, şehirlerin coğrafi iklimlerine göre değişebilecek kuralları ise belediyelerin kendilerinin belirlediğini aktardı. Özhaseki, Bizim imarı disipline etmek dışında hiçbir amacımız yok. Hoyratça, haksızca kullanılan, istismara sebebiyet veren, imar çarpıklığı ve düzensizliğinin önüne geçecek bir disiplin mekanizması bizim getirdiğimiz. Hiçbir hak kaybı yok. İstismarların önüne geçmek için yönetmelik şart” dedi.

Çağırıp tekrar anlatacağız

Aldıkları kararın olumlu bir karşılık bulduğunu bildiren Özhaseki, şunları kaydetti: Arkadaşların eleştirilerini tek tek dikkate aldık. Bunu söyleyen sektör temsilcilerini çağırıp anlatacağız. Bizim amacımız onlarla kavga etmek ve polemiğe girmek değil en azından bizim yaptıklarımızı anlasınlar istiyoruz. Çağırıp onlara anlattığımız zaman bize hak vereceklerdir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakan-ozhaseki-hicbir-hak-kaybi-yok_160160.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!