Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Bakanlık, 50 Milyon YTL Ödenek Gönderiyor'

İzmir Valisi Cahit Kıraç, inşaatı duran Kuzey Çevre Yolu için gerekli ödeneğin önümüzdeki günlerde gönderileceğini açıkladı.

Yeni Asır Gazetesi
'Bakanlık, 50 Milyon YTL Ödenek Gönderiyor'

zmir Valisi Cahit Kıraç, inşaatı duran Kuzey Çevre Yolu için gerekli ödeneğin önümüzdeki günlerde gönderileceğini açıkladı. Kuzey Çevre Yolu'nun Girne Kavşağı'ndan Sasalı Kavşağı'na kadar olan 9 kilometrelik kısmındaki çalışmaları inceleyen Vali Kıraç, yüklenici firma Kutlutaş Dillingham Ortak Girişim Grubu'nun temsilcileriyle görüştü.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın, Kuzey Çevre Yolu'nun tamamlanması için gerekli girişimleri başlattığını söyleyen Vali Kıraç, "Önümüzdeki günlerde ödeneğin 50 milyon YTL'lik kısmı gönderilecek" dedi. Firma yetkililerinden şartlarını sonuna kadar zorlayarak çalışmalara bir an önce başlamasını isteyen Vali Kıraç, "Ulaştırma Bakanımız, 'Gerekeni yapacağız' diyor. Siz de gerekeni yapın" diye konuştu.

Nisan'da açabiliriz
Şantiyede, Karayolları 2. Bölge Müdürü Erol Altun'dan çalışmaların durumuyla ilgili bilgi de alan Vali Cahit Kıraç, "Bu yolu bir an evvel bitirmeliyiz ki, İzmirli rahat etsin. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz, bundan sonra konuyu daha sıkı takip edecek" dedi ve bu işle bizzat kendisinin de ilgileneceğini ifade etti.
Karayolları 2. Bölge Müdürü Erol Altun ise Girne Kavşağı'ndan Sasalı Kavşağı'na kadar olan 9 kilometrelik bölümdeki inşaatın yüzde 60 seviyesine geldiğini belirterek şu bilgileri verdi:

"Atakent Kavşağı'nı bitirip trafiğe açtık. Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Kavşağı'nda da altyapı çalışmaları tamamlandı, düzenlemeleri yapıyoruz. Bu kısım bittiğinde AOSB su baskınlarından da kurtulacak. Yoldaki dolgu çalışmalarının yüzde 90'ı bitirildi. Kaynak aktarımındaki sıkıntı nedeniyle müteahhit firma, iş yavaşlatmak zorunda kalıyor. Yolun yapımı için 50 milyon YTL tutarında ödenek çıkarılacağının bilgisini aldık. Toplam 300 milyon YTL'ye mal olacak kısımla ilgili müteahhit firmanın 80 milyon YTL alacağı bulunuyor. Ödeneğin tamamı gelirse, yolu 2008 yılının Nisan ayında açarız."

Çalışmalarla ilgili Vali Kıraç'a bilgi veren Kutlutaş Dillingham Ortak Girişim Grubu Şantiyeler Müdürü Hasan Çağlar ise, çalışmalarını durdurmamak için bugüne kadar kullanabildikleri bütün kredi imkanlarını kullandıklarını dile getirdi. Çağlar, kullanabilecekleri kredi kalmadığını, bu nedenle ödeneği beklemekten başka çareleri olmadığını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanlik-50-milyon-ytl-odenek-gonderiyor_57949.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!