Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakanlık’tan Kazılara 10 Milyon YTL

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yıl içinde gerçekleştirilmesi planlanan Bakanlar Kurulu kararlı Türk kazıları, müze kurtarma kazıları, müze kazıları ve yüzey araştırmalarına 10 milyon 290 bin 250 YTL ödenek ayırdı.

NTV-MSNBCültür ve Turizm Bakanlığı, bu yıl içinde gerçekleştirilmesi planlanan Bakanlar Kurulu kararlı Türk kazıları, müze kurtarma kazıları, müze kazıları ve yüzey araştırmalarına 10 milyon 290 bin 250 YTL ödenek ayırdı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü’nden 7 milyon 718 bin 70 YTL, Bakanlık bütçesinden ise 458 bin 180 YTL olmak üzere toplam 8 milyon 176 bin 250 YTL ödenek aktarıldı. Ayrıca, baraj çalışmaları kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nden 1 milyon 100 bin YTL, GAP İdaresi Başkanlığı’ndan ise 1milyon 14 bin YTL mali yardımda bulunuldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ayrıca Sakarya, Tokat ve Havza’da bulunan Atatürk evlerini de restorasyon çalışmaları kapsamına aldı.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nce, Atatürk’ün Sakarya’da annesiyle buluştuğu ve 3 gün kaldığı ev, Latife Hanım ile birlikte çıktıkları yurt gezisinde 15-16 Eylül 1924 tarihleri arasında Tokat’ta kaldıkları, dönemin Tokat milletvekili Mustafa Süsoy’un evi ile Samsun’un Havza ilçesinde bulunan Havza Atatürk Evi’nin onarımı için il özel idarelerine ödenek aktarıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanliktan-kazilara-10-milyon-ytl_31896.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!