Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Balçova'da Turizm Hamlesi

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, DEÜ Tıp Fakültesi'nin karşısındaki alana 3 bin 500 yataklı 3 dev tesis kazandırmak için harekete geçti

Yeni Asır
Balçova'da Turizm Hamlesi

b>Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, DEÜ Tıp Fakültesi'nin karşısındaki alana 3 bin 500 yataklı 3 dev tesis kazandırmak için harekete geçti.

Kendisi de turizm sektöründen gelen Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, ilçeyi sahip olduğu jeotermal su avantajıyla turizmin başkentlerinden biri yapmak için çalışmalarını hızlandırdı. Çalkaya, bu amaçla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi karşısındaki "jeotermal koruma alanı" içinde yer alan ve imar yasağı bulunan 334 bin metrekarelik bölgede, turizm tesisleri kurulması için çalışma başlattı.

"6 ayda bitiririz"
Bölgenin tamamına imar yasağı getirmek yerine, yalnızca jeotermal su kaynaklarının bulunduğu kuyu başlarının koruma altına alınmasının yeterli olacağını dile getiren Çalkaya, "Burada 3 bin 500 yatak kapasiteli 3 tesis kurabiliriz" dedi. Bölgedeki imar yasağının kalkması için Maden Tetkik Arama ve İzmir Valiliği yetkilileri ile görüştüğünü açıklayan Çalkaya, "Eğer, projemiz kabul edilirse çalışmalar 6 ay sonra hayata geçer. Balçova da bu pislik ve mezbelelik görüntüden kurtulur" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/balcovada-turizm-hamlesi_17164.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!