Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Balçova’ya “Gökkuşağı” Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova’daki yeni teleferik tesisleri için gerekli yıkım ve temizlikleri yaptıktan sonra inşaat ve kurulum çalışmalarına başladı. Saatte 1200 yolcu taşıyacak yeni teleferiğin kabinleri, gökkuşağı renklerinde olacak.

yapi.com.tr
Balçova’ya “Gökkuşağı” Geliyor

Uzun yıllar İzmir’in simgeleri arasında yer alan ancak Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin “kullanılması sakıncalı” raporu sonrasında hizmete kapatılan Balçova Teleferik Tesisleri’nin baştan sona yenilenmesi için yapım çalışmalarına başlandı. İzmir’e tekrar kazandırılan modern tesisin gökkuşağı renklerindeki kabinleri de kente ayrı bir renk katacak.

Zorlu bir süreç yaşandı

Zorlu bir sürecin ardından proje ve yapım ihalesini sonuçlandırarak uygulama projelerini hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, işe eski teleferik tesislerindeki direkleri ve halatları sökerek başladı. Binaları ve döner gazinoyu yıktıktan sonra çıkan molozları alandan uzaklaştıran ekipler, teleferik alanını yeni tesisleri kurmaya hazır hale getirdi. Geçtiğimiz Haziran ayı sonunda kiralama imza protokolü gereği uygulama projelerini onay için Orman Bölge Müdürlüğü İşletme Müdürlüğü’ne gönderen Büyükşehir Belediyesi, onayın gelmesi ile birlikte yeni teleferiğin inşaat ve kurulum çalışmalarına başladı.

AB standartlarında olacak

AB standartlarına uygun olarak yeni baştan tasarlanan ve saatte 1200 yolcu taşıyacak olan Balçova Teleferik Tesisleri baştan aşağı yenilenerek çok daha güvenli ve daha modern bir şekilde İzmirlilerin hizmetine sunulacak. Her biri gökkuşağının bir renginde olacak şekilde tasarlanan 8’er kişilik kabinlerde yolculuk süresi 2 dakika 42 saniye olacak. 12 milyon 65 bin 500 TL maliyet ile yaşama geçirilecek yeni tesisin, önümüzdeki yılın ilk aylarında hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

ETİKETLER: İzmir Balçova
http://www.yapi.com.tr/haberler/balcovaya-gokkusagi-geliyor_112288.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!