Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Balık Çiftlikleri ya Gidecek ya Gidecek

Milas'ın Güllük Körfezi'nde levrek ölümleri başlayınca Kıyıkışlacık'taki çiftlikler karantina altına alındı. Ölü balık ve su numuneleri analize yollanırken, Kaymakam Bahattin Atçı, "Ölümler sürerse, çipuradan sonra levrek satışını da durdurabiliriz. Şimdilik böyle bir durum yok" dedi.

Radikal Gazetesi
Balık Çiftlikleri ya Gidecek ya Gidecek

ilas'ın Güllük Körfezi'nde levrek ölümleri başlayınca Kıyıkışlacık'taki çiftlikler karantina altına alındı. Ölü balık ve su numuneleri analize yollanırken, Kaymakam Bahattin Atçı, "Ölümler sürerse, çipuradan sonra levrek satışını da durdurabiliriz. Şimdilik böyle bir durum yok" dedi. Atçı incelemelerin sürdüğünü, mağdur olmamaları için üreticilere, bürokratik işlemleri beklemeden açığa taşınabilecekleri yönünde talimat verdiğini açıkladı.

Bolu'da gazetecileri yanıtlayan Çevre Bakanı Veysel Eroğlu ise çiftliklerin açığa taşınması konusunda kararlılığını yineledi. Çevre Bakanı "Taşınmadıkları takdirde birinci para cezası, ikinci para cezası, üçüncüde zorla taşıyacağız. Parasını da yüzde 50 fazlasıyla onlardan alacağız. Özellikle biz balık çiftliklerine karşı değiliz. Üretim yapıyor, istihdam sağlıyorlar. Ancak vahşi balık üretimine karşıyız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/balik-ciftlikleri-ya-gidecek-ya-gidecek_58991.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!