Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Balık Çiftliklerini Zorla Taşıyacağız

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, balık çiftliklerinin mutlaka mevzuata uygun yerlere taşınacağını, taşınmamakta inat edenlerin zorla taşınacağını söyledi. Balık çiftliklerinin kıyılardan uzak yerlere taşınmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Bakan Eroğlu, taşınmayan çiftliklere ciddi cezaların kesildiğini, ilk kez tarih ve saat konulduğunu

Hürriyet Gazetesi
Balık Çiftliklerini Zorla Taşıyacağız

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, balık çiftliklerinin mutlaka mevzuata uygun yerlere taşınacağını, taşınmamakta inat edenlerin zorla taşınacağını söyledi. Balık çiftliklerinin kıyılardan uzak yerlere taşınmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Bakan Eroğlu, taşınmayan çiftliklere ciddi cezaların kesildiğini, ilk kez tarih ve saat konulduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

Kolaylık gösterdik

"İzmir, Aydın, Muğla, Antalya ve Mersin’e kadar olan bölgede bulunan balık çiftliklerinin uygun yerlere taşınması için toplu ÇED başta olmak üzere elimizden gelen kolaylığı gösterdik. Bir kısmı bizim ciddi olduğumuzu gördü taşındı, bir kısmı balıkçılığı bıraktı, bir kısmı direniyor ya da hazırlık yapıyor. Tüm valiliklere talimat gönderdik, cezalar veriliyor. İkinci cezalar katlamalı olarak verilecek bu konuda hiç şakamız yok. Sahil Güvenlik Komutanlığı ile protokol yaptık, yetkilerimizi onlara verdik. Mevzuata uygun hareket etmeyen balık çiftliklerinden yüzde 50 fazlasıyla bedelini almak kaydıyla biz zoraki taşıyacağız. Kimsenin bu konuda tereddütü olmasın."

http://www.yapi.com.tr/haberler/balik-ciftliklerini-zorla-tasiyacagiz_68903.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!