Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Balık Göremedi, Çapa Resmi Yaptı

Kaptan Cousteau’yla birlikte dünyanın tüm denizlerini dolaşan Fransız Andre Laban, Deniz Kültürü Festivali’nin onur konuğu oldu. Laban (81), Türkiye’de deniz bilincini geliştirmeyi amaçlayan 2. Uluslararası Deniz Kültürü Festivali’nin kapanışında Marmara Denizi’nin kendisine hatırlattıklarını resmetmek için Caddebostan-Suadiye arasında dalış

Milliyet GazetesiKaptan Cousteau’yla birlikte dünyanın tüm denizlerini dolaşan Fransız Andre Laban, Deniz Kültürü Festivali’nin onur konuğu oldu. Laban (81), Türkiye’de deniz bilincini geliştirmeyi amaçlayan 2. Uluslararası Deniz Kültürü Festivali’nin kapanışında Marmara Denizi’nin kendisine hatırlattıklarını resmetmek için Caddebostan-Suadiye arasında dalış yaptı. Özel bir yağlıboya kullanan Laban, Marmara Denizi’nde yaşayan balıkları görerek resmetmek için 8 metre derinlikte bir süre bekledi. Balık ya da kabuklu canlı göremeyen Laban, hayalinden bir çapa resmi çizerek yukarı çıktı.

Andre Laban, sualtında kendisine eşlik eden Milliyet muhabiri Gökhan Karakaş’a şunları söyledi: “Denizlerinizde canlı göremedim. Güneyde sıcak sularda bile olması gerekenden az canlı var. Kuzeyde, Marmara ve Karadeniz ise beni ürküttü. Marmara’da balık sürülerinin olmadığını biliyordum ama karşıma hiç balık çıkmadı. Balıkların var olması gereken sularda tuvali bile zor gördüm. Çözümü söyleyemem ama ülkenizin kuzey denizleri için alarm verme vaktiniz çoktan gelmiş.”  

http://www.yapi.com.tr/haberler/balik-goremedi-capa-resmi-yapti_64304.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!