Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Balkaner'in Arazilerine Toplu Konut Yapılacak

TMSF, Balkaner Grubu'na ait şirketlerin arazileri üzerine en az 4 bin 500 konut yapıp satacak. Projelerin gerçekleşmesi için TOKİ ve Kiptaş ile görüşülüyor.

Sabah
Balkaner'in Arazilerine Toplu Konut Yapılacak

MSF, Balkaner Grubu'na ait şirketlerin arazileri üzerine en az 4 bin 500 konut yapıp satacak. Projelerin gerçekleşmesi için TOKİ ve Kiptaş ile görüşülüyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Balkaner'in şirketlerinin gayrimenkulleri olan İstanbul Ataşehir, Bayramoğlu, Bakırköy-Kartaltepe, Yenibosna, İkitelli ve Çorlu'da toplu konut projeleri yapacak. Böylece beş tanesi İstanbul, birisi Çorlu'da olmak üzere toplam 6 noktada toplu konut inşaatına başlanacak. Konutlar bitirilip, satışı yapılarak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) grubun borçlarının tahsilini gerçekleştirecek. Bu alanlardaki konut projelerinin önceden Balkaner Grubu tarafından yapıldığı öğrenildi. Balkaner Grubu'nun yaptığı projeye göre 6 bölgeye toplam 4 bin 500 konut yapılacaktı. Fon yetkilileri ise borçların tahsili için bu projelerin hayata geçirilmesi taraftarı. Ancak grubun arazileri yeniden projelendirileceği için kaç adet konut yapılabileceği henüz bilinmiyor. Fon, konut projeleri için İstanbul'da Kiptaş ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile görüşmelere de başladı. Fon ayrıca gruptan kalan Ankara'da Cebeci Çarşı Mağazası, Manavgat ve Marmaris Otel Apart Daire ve Alışveriş Merkezi ile Marmaris'te bir otelin projelerini tamamlayıp, satmayı planlıyor. Grubun satılmayahazır gayrimenkullerinin yaklaşık 50 milyon dolar değerinde olduğu kaydedildi. TMSF'nin şirketlere el konulduktan sonra çıkardığı bilançoya göre grubun satışa hazır gayrimenkulleri şöyle: Çamlıca Konakları, Yalova Villaları, Golden Plaza, Akabe İş Merkezi, Pendik İş Merkezi, Seyhan'da bir fabrika binası, İzmir'de Umurbey'de bir depo, Ankara Balgat'ta iki arsa ile bir depo, Büyükçekmece Çatalca'da arsa, İstanbul Çiftehavuzlar'da daire ve iş merkezi, Şişli Konak İş Merkezi, İstanbul Cemil Topuzlu'de bir daire, Ankara Gölbaşı ve Rami'de iş merkezi ile Büyükada'da bir konut.

718 MİLYON $ BORÇ
Ali Balkaner'in 2004 yılı sonu itibariyle faiziyle birlikte 718 milyon dolar borcu bulunuyor. 2004 yılı sonuna kadar gruptan toplam 7.8 milyon dolar tahsil edilebildi. Borçalarını ödemek için anlaşmaya yanaşmayan Balkaner Grubu'na ait 10 şirketin malvarlığına geçtiğimiz haftasonu el kondu. Mahkum edilen Balkaner'in 19 Aralık 2004'te ev ve işyerlerine de haciz gelmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/balkanerin-arazilerine-toplu-konut-yapilacak_28895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!