Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Barış Onay, UICB Genel Sekreterliğine Seçildi

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Danışmanı Barış Onay, bu yıl 50'inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Uluslararası Yapı Merkezleri Birliği'nin "International Union of Building Centres (UICB)" Genel Sekreterliğine seçildi.

yapi.com.tr
2 Barış Onay, UICB Genel Sekreterliğine Seçildi

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Danışmanı Barış Onay, bu yıl 50’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Uluslararası Yapı Merkezleri Birliği’nin "International Union of Building Centres (UICB)" Genel Sekreterliğine seçildi.

UICB’nin, üç yılda bir yapılan olağan genel kurulu, geçtiğimiz hafta YEM’de gerçekleştirildi. Bir önceki genel kurulda yönetim kurulu üyeliğine seçilen Barış Onay, bu yıl oybirliğiyle UICB’nin Genel Sekreteri oldu. Onay, önümüzdeki üç yıl boyunca Yönetim Kurulu ile birlikte birliğin stratejilerini hayata geçirmek için çalışacak.

UICB’nin İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantıda ayrıca, eski Genel Sekreter Markku Salmi de birliğin yeni başkanı oldu.

Bu Genel Kurul’da seçilen diğer Yönetim Kurulu üyeleri ise; Rudolf Bohm Vice-President (Çek Cumhuriyeti), Thomas Morazeck (Almanya), Berthold Simmons (Belçika) ve Jorn Vibe Andreassen (Danimarka).

Barış Onay kimdir?

Barış Onay, 17 Ocak 1978’de İstanbul’da doğdu. 1995 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’ni ve 2000 yılında İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. Öğrenimini sürdürmek üzere Paris’e giden Barış Onay, 2002 yılında Ecole d’Architecture Paris-Belleville’de Kentsel Tasarım, 2003 yılında da Université 1 Pantéon-Sorbonne’da Mimarlık Tarihi yüksek lisans programlarını tamamladı. 2004 yılında İstanbul’a dönen Onay, İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü’nde halen sürdürmekte olduğu Şehir ve Bölge Planlama Doktora Programı’ndaki öğrenimine başladı.

Onay, 2004-2005 yılları arasında Dünya Mimarlık Kongresi, UIA2005 İstanbul Bilim Komitesi Sekreteri olarak görev yaptı. Halen Yapı-Endüstri Merkezi’nde Danışman olarak çalışıyor. Uluslararası Yapı Merkezleri Birliği UICB’nin 2005 yılındaki genel kurulunda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Onay, bu yıl yapılan Genel Kurul’da Genel Sekreterlik görevini devraldı.

Yapı-Endüstri Merkezi ve UICB’deki görevlerinin yanı sıra Onay, Türkiye Yapı Teknoloji Platformu’nun ve Çevre Dostu Binalar Konseyi’nin yönetim kurulunda görev alıyor. Onay ayrıca, yurt içi ve yurt dışında mimarlık ve yapı sektörü üstüne birçok konferansta konuşmacı olarak yer alıyor ve makaleler yazıyor.

UICB, 14 ülkeden 20 üyeyi bir araya getiriyor

1958 yılında Brüksel’de kurulan ve Birleşmiş Milletler örgütünce Sivil Toplum Kuruluşu olarak tanınan Uluslararası Yapı Merkezleri Birliği (UICB), BM Sosyoekonomik Konsül’ü (ECOSOC) bünyesinde danışman organizasyon statüsünde yer alıyor. Uluslararası Yapı Merkezleri Birliği’nin 2008 yılı itibariyle 14 ülkeden 20 üyesi bulunuyor. Yapı-Endüstri Merkezi, birliğin 1970 yılından bu yana etkin bir üyesi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baris-onay-uicb-genel-sekreterligine-secildi_64582.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • kutlarim! YANITLA
  • Barış Onay'ı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!