Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bartın'da Heyelan Korkusu

Asma köprünün yapımı sırasında heyelan tehlikesinin ortaya çıkması, mahalle sakinlerini tedirgin etti Dünya Bankası kredisiyle hayata geçi-

Akşamb>Asma köprünün yapımı sırasında heyelan tehlikesinin ortaya çıkması, mahalle sakinlerini tedirgin etti

Dünya Bankası kredisiyle hayata geçi- rilmekte olan Bartın TEFER-1 ve Bartın TEFER-2 projeleri bütün hızıyla devam ederken, asma köprünün yeniden yapılması çalışmaları sırasında heyelan tehlikesi yaşanması, mahalle sakinlerini tedirgin etti. TEFER-1 projesi kapsamında, açılır-kapanır köprüden limana kadar olan bölümdeki kayalar kırıldı. TEFER-2 projesi ise şehir merkezi ve kenarındaki dere yatağındaki mevcut köprülerin genişletilmesi ve dere yatağının ıslahı çalışmalarını kapsıyordu.

Ancak, asma köprünün yıkılarak ye- rine yenisinin inşaa çalışmaları başlamasına rağmen, sorunlar bir türlü bitmiyor. Köprü yapım çalışmaları sü- rerken, yer yer heyelanların meydana gelmesi mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Her gün gerekli mercilere şikayet dilekçeleri veren vatandaşlar, sonuç alamamaktan yakınıyorlar. Ayrıca okulların açılması sebebiyle hem veliler hem de öğrenciler sıkıntıdan kurtulamadı. Irmağın diğer tarafında bulunan okullara gitmek için öğrenciler, yaklaşık 2-3 km yol yürümek zorunda kalıyorlar. TEFER-1 ve TEFER-2 projelerinin tamamı, 2003 yılının mart ayında bitirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bartinda-heyelan-korkusu_2458.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!