Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Başbakan da Olsa, Hukuka Uymak Zorunda”

Atatürk Orman Çiftliği'nde (AOÇ) Başbakanlık hizmet binası inşaatı tartışması hukuk tartışmalarıyla birlikte sürüyor. Başbakan Erdoğan’ın, AOÇ’deki Başbakanlık Hizmet binası hakkında mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararına yönelik sözleri, mimarların tepkisini çekti.

yapi.com.tr
“Başbakan da Olsa, Hukuka Uymak Zorunda”

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan , Başbakan’ın 'Her şey bitmiş, sizin aklınız sonradan mı başınıza geliyor?', 'sıkıysa gel durdur' gibi ifadeler kullanmasının yakışık almadığını söyledi. Candan şöyle konuştu:  “Hukukun karşısında herkes eşittir, başbakan sıkıysa gelsin yıksınlar diyorsa, açıkça hukuksuzluk yapıyordur. Anayasal suç işliyordur. Bu ülkenin bütün arazilerini, çiftliklerini,  milli parklarını, kıyılarını kendilerine ait zannediyorlar”dedi.

Candan sözlerini şöyle sürdürdü: "Anladığımız kadarıyla başbakanın 'inşaat bitmiş hukuk şu ana kadar neredeydi' dediğine göre geç gelen adaletten şikayetçi. Bu soruyu kendisine sormak lazım. Bu ülkenin başbakanı, yürütmenin başı biz değiliz. Biz durduğumuz yerde duruyoruz, Atatürk Orman Çiftliği arazisinde inşaat başlamadan önce de, inşaatın başlaması aşamasında da bir çivi bile dahi çakılmamasını savunuyorduk. Hala aynı düşüncedeyiz. 'Her şey bitmiş sıkıysa gel durdur' yaklaşımı devlet adamlığına yakışan bir yaklaşım değildir. Başbakan da olsa, hukuka uymak zorundadır” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basbakan-da-olsa-hukuka-uymak-zorunda-_118674.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!