Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

BASF Artık MBCC Group Adıyla Hizmet Veriyor

MBCC Group, eski BASF Yapı Kimyasalları işletmesinin ku¨resel bir özel sermaye şirketi olan Lone Star Funds tarafından satın alınmasından sonra kurulmuş bir şirket olarak 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle faaliyetlerine başlayacak.

yapi.com.tr
BASF Artık MBCC Group Adıyla Hizmet Veriyor

MBCC Group, eski BASF Yapı Kimyasalları işletmesinin küresel bir özel sermaye şirketi olan Lone Star Funds tarafından satın alınmasından sonra kurulmuş bir şirket olarak 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle faaliyetlerine başlayacaktır. Lone Star, BASF ile olan ticari işlemlerini gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 30 Eylül 2020 tarihinde sonlandırmıştır. Lone Star artık işletmenin yeni sahibidir. MBCC Group, geçtiğimiz 18 ayda BASF Group'tan ayrıldı ve şimdi tamamen bağımsız bir organizasyondur.

MBCC Group, global yapı kimyasalları ve çözümleri tedarikçilerinden biridir ve inşaat endüstrisi için, binalar, yapılar, yer altı inşaatı, yeni tip inşaat ve renovasyon gibi farklı sektörlerde yenilikçi ve sürdürülebilir ürünler ve çözümler sunmaktadır.

MBCC Group, dünya çapında 30.000'den fazla müşteriye ve iş ortağına hizmet vermektedir. Dünya çapında yaklaşık 70 tüzel kişiden oluşmaktadır ve 60'tan fazla ülkede yaklaşık 7.500 çalışanı ve inşaat uzmanına ev sahipliği yapmaktadır. Küresel ve Avrupa genel merkezi Almanya'nın Mannheim şehrinde bulunmakla birlikte, Beachwood, Ohio, Güney-Kuzey Amerika (ABD), Dubai, BAE, (Orta Doğu-Rusya-Afrika) ve Singapur'da (Asya Pasifik) bölgesel merkezleri yer almaktadır.  

MBCC Group’un başlıca markaları olan Master Builders Solutions®, PCI®, Thermotek®, Wolman®, Colorbiotics® ve Watson Bowman Acme® pazarda en iyi konumlara sahip olup 100 yılı aşkın endüstri mirası ve deneyimi ile desteklenmektedir.

Dr. Jochen Fabritius, CEO olarak atandı
Şirketler grubunun yeni sahibi Lone Star Funds, Dr. Jochen Fabritius'u MBCC Group'un yeni CEO (İcra Kurulu Başkanı)’su olarak atadı. Fabritius, eğitiminin ardından kariyerinin neredeyse tamamını inşaat sektöründe geçirmiş bir inşaat mühendisidir. İnşaat sektöründe oldukça deneyimli bir uzmandır. Daha önce 2014 yılında dahil olduğu Xella şirketinde çalışan Fabritius, orada önce Operasyon Direktörü, ardından 2017'den itibaren ise CEO olarak görev yapmıştır. Bundan önce de, 15 yıl boyunca McKinsey & Company danışmanlık firmasında çalışmıştır. Fabritius yeni görevi için şöyle diyor: "Güçlü bir küresel yönetim ekibiyle yakın bir işbirliği içinde çalışan MBCC Group'a katılmış olduğum için çok mutluyum ve amacım MBCC Group’un tam potansiyelini gerçekleştirmek olacaktır. Bu noktada küresel pandeminin olumsuz etkilerine rağmen iddialı bir zaman çizelgesine bağlı kalarak bu ayrılma sürecini başarılı bir şekilde yürüttükleri için tüm çalışanlara sıkı çalışmaları ve özverileri için teşekkür etmeme izin verin."

Dijital çağa iyi örgütlenmiş olan MBCC Group yenilikçi, sürdürülebilir çözümler sunmaya odaklanıyor
Yeni MBCC Group şirketleri için başarının temel itici güçlerinden biri olan inovasyon, küresel ve bölgesel Ar-Ge merkezleri ağı aracılığıyla güçlü bir şekilde konumlandırılmıştır. Almanya, Trostberg'deki küresel Ar-Ge merkezinde, uzmanlar temel araştırma ve yeni beton teknolojileri üzerinde çalışmakta, ayrıca yapı kimyasalları ve ilgili sistem çözümleri için yeni ürünler ve süreçler geliştirmektedir. Bu merkez, katkı sistemleri, yer altı inşaatı ve reçinelerle ilgili olarak MBCC Group'un yenilik zincirine hizmet etmekte ve tüm patent portföyünün yanı sıra küresel teknoloji projelerini de yönetmektedir. MBCC Group, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu-Rusya-Afrika bölgesinde bölgesel geliştirme merkezleri işletmektedir.

MBCC Group Teknoloji Sorumlusu Dr. Sven Asmus şöyle diyor: "Sürdürülebilir çözümler sunmak, MBCC Group portföyünün temel dayanaklarından biridir. Bugün, grup şirketler tarafından sunulan tüm ürünlerin %35'inden fazlası zaten sürdürülebilir şekilde gelişmiş durumda. Küresel ısınmanın azaltılmasına katkıda bulunulması ve bunun yanı sıra ekonomik faydaların da artırılması, müşteri ihtiyaçlarını karşılama ve yaklaşımımızı tanıtma ve ortaya koyma yollarımızdan birini oluşturuyor." Avrupalı müşterilerle işbirliği içerisinde olan Master Builders Solutions uzmanları, ileri kimyanın, operasyonel maliyetleri ve karbon ayak izini azaltmanın yanı sıra, müşterilerin üretkenliklerini nasıl artırdığını gösteren seçili vakaları sunuyor. Life Cycle Analyzer gibi harici olarak doğrulanmış değerlendirme araçları, elde edilen faydaları ölçümlüyor.

İnşaat sektöründe dijitalleşmeyi artırmaya yönelik güçlü eğilim, MBCC Group’un dijital teklifine de yansımıştır. 700'den fazla BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) nesnesi ve Master Builders Solutions, Watson Bowman Acme, Thermotek, Senergy ™ ve Finestone® markaları için sürekli büyüyen nesne veri tabanıyla, MBCC Group, inşaat sektörü için geniş bir BIM portföyü sunmaktadır.

MBCC Group, BIM'e ek olarak çeşitli çözüm bulucular, hesaplama araçları ve diğer dijital hizmetler de sunmaktadır. Bunun bir örneği, Master Builders Solutions'ın Çevrimiçi Planlama Aracıdır. Bu özellik aracı, inşaat profesyonellerinin projeleri için doğru çözümleri hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda değişen proje gereksinimlerine esnek bir şekilde uyum sağlar ve proje planlama sürecinin her adımında kritik bilgiler sağlar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basf-artik-mbcc-group-adiyla-hizmet-veriyor_182094.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!