Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BASF'tan 2010'da Rekor Büyüme

BASF, 2010 yılında küresel olarak 63,9 milyar Avro rekor ciro elde etti. BASF Türk de aynı dönemde Türkiye’deki satışlarını yüzde 42 arttırarak yaklaşık 650 milyon Avroluk rekor gelire ulaştı.

yapi.com.tr
BASF'tan 2010'da Rekor Büyüme

BASF, 2010 yılında küresel olarak 63,9 milyar Avro rekor ciro elde etti. BASF Türk de aynı dönemde Türkiye’deki satışlarını yüzde 42 arttırarak yaklaşık 650 milyon Avroluk rekor gelire ulaştı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’deki endüstriyel ve ekonomik büyüme sayesinde hedeflerinin ötesinde finansal sonuçlar elde ettiklerini açıklayan BASF Türk CEO’su Dr. Jürgen Barwich, şunları söyledi: “2010 Türkiye’deki tüm sanayi sektörleri için sıradışı bir büyüme yılı oldu. Biz de lider bir kimyasal tedarikçisi olarak yenilikçi ürün portföyümüzle bu ekonomik toparlanmadan en üst düzeyde fayda sağlamayı başardık.”

Dr. Barwich ayrıca şunları ekledi: “BASF’in gerçekleştirdiği küresel satınalmalar da Türkiye’deki faaliyetlerimize oldukça olumlu katkı sağlıyor. Ciba’nın BASF bünyesine dahil edilmesi ve Cognis’in satınalınmasıyla birlikte ürün portföyümüz daha da güçlü ve kapsamlı  hale geldi. Öte yandan BASF, geleceğini güvence altına alan Ar-Ge yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Dolayısıyla hem 2011 yılı hem de daha sonraki yıllarla ilgili beklentilerimiz olumlu yönde”.    

2010 yılını küresel olarak rekor sonuçlarla kapatan BASF’in, 2009 yılına oranla, toplam satışları yüzde 26 artışla 63,9 milyar Avro’ya, operasyonel kârı (EBIT) ise yüzde 68 artışla 8,1 milyar Avro’ya yükseldi.  BASF aynı dönemde 3,5 milyar Avro’luk rekor prim ile yine sermaye maliyetinin üzerinde değer sağladı.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/basftan-2010da-rekor-buyume_86307.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!