Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başıbüyük Mahallesinden TOKİ’ye Tepki

Maltepe’deki Başıbüyük Mahallesi’nde oturan gecekondu sahipleri tapu istedi. Yaklaşık 500 mahalle sakininin katıldığı eylemde yapılan açıklamada, TOKİ tarafından yapılan 300 konutun büyük bölümünün emniyet mensuplarına dağıtıldığı, mahalle sakinlerinin ise mağdur edildiği belirtildi. TOKİ bloklarının önünde yapılan eyleme Kartal Belediye Başkan

Cumhuriyet Gazetesi
Başıbüyük Mahallesinden TOKİ’ye Tepki

Maltepe’deki Başıbüyük Mahallesi’nde oturan gecekondu sahipleri tapu istedi. Yaklaşık 500 mahalle sakininin katıldığı eylemde yapılan açıklamada, TOKİ tarafından yapılan 300 konutun büyük bölümünün emniyet mensuplarına dağıtıldığı, mahalle sakinlerinin ise mağdur edildiği belirtildi. TOKİ bloklarının önünde yapılan eyleme Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Doğan ile bazı meclis üyeleri de destek verdi.

Mahalle sakinleri adına konuşan Nurten Aşık, “TOKİ, mahallemizdeki hak sahipleri için değil başkaları için konut yapmıştır. Kentsel dönüşüme karşı siyasi mücadele veren Sarıyer, Kartal ve Maltepe halkı o günkü siyasi iktidarı ve işbirlikçilerini değiştirmiştir. Maltepe Belediyesi ise TOKİ ile çalışmayacağını söyleyerek belirlediği yol haritasını aradan bir yıl geçmesine rağmen henüz hayata geçirememiştir. Maltepe Belediyesi’nden bu yol haritasını bir an önce hayata geçirmesini istiyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basibuyuk-mahallesinden-tokiye-tepki_78158.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!