Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkan Gökçek’e Çağrı Var

Hasanoğlan Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Çetin Tekin, Melih Gökçek’e seçimler öncesinde verdiği sözü hatırlatırken, “Herkesin imreneceği yerel bir Organize Sanayi Bölgesi kuralım” çağrısında bulundu.

Hürriyet ANKARA
Başkan Gökçek’e Çağrı Var

Hasanoğlan Sanayici ve İşadamları Derneği (HASSİAD) Başkanı Çetin Tekin, Melih Gökçek’e seçimler öncesinde verdiği sözü hatırlatırken, “Herkesin imreneceği yerel bir Organize Sanayi Bölgesi kuralım” çağrısında bulundu.

En uygun 3 sanayi bölgesi var

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in seçimlerde verdiği söze dayanarak, bu bölgelerin Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) alternatif olabileceğini hatırlatan HASSİAD Başkanı Çetin Tekin, “Bu bölgede herkesin içinde olmak için imreneceği bir yerel organize sanayi bölgesi oluşturabileceğimize inanıyorum. Şu anda Ankara’da bu iş için uygun üç sanayi bölgesi vardır: Akyurt, Kazan ve Elmadağ’ın Hasanoğlan Mahalesi” dedi.

Türk sanayisi özel bir yere sahip olur

Çetin “Bu bölgeler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de seçim vizyonunda hedef olarak yer almıştı. Sayın Gökçek’in sanayi bölgelerine hizmet getirerek destekleyip, buralarda özel uygulama ve düzenlemeler yaparsa, ortaya çıkacak yapının mimarı olarak da Türk sanayisinde özel bir yere sahip olur” dedi.

Seçimde söz vermişti

OSB’lere karşı Gökçek’in bazı düşünceleri olduğunu belirten HASSİAD Başkanı Tekin, “2004’te Hasanoğlan’a ilk geldiğinde bize şöyle bir vaatte bulunmuştu: ‘Bu bölgede bir yerine iki işçiye iş verin, ben de buraları ihya edeceğim’ Üç bölge belirtmişti: Akyurt, Kazan ve Hasanoğlan. Bölgede Melih Bey bize iş yapacak aman işçi alalım diye bir olay olmadı. Doğal gelişimin gereği biz bu sayıyı aştık bile. Ayrıca buradaki sanayici ve işçi sayısı da arttı. Sanıyorumki maddi problemler veya diğer işlerin önceliği sonucu bizim buraya verilen hız yarım kaldı. Doğalgaz, içme suyu ve kanalizasyon döşendi, ancak bağlantı yapılmadı. Melih Beyin bu üç bölgeye verdiği sözü de düşünerek organize sanayinin kendi başına buyruk olmasından kaynaklanan durumlardan rahatsız olduğunu da biliyoruz. Bu organize sanayi modelinde de bir yanlışlık var diye düşünüyorum. Önerimiz, sayın Gökçek eğer bu tür yerlere önem verilirse, Türkiye’ye model olabilir” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-gokceke-cagri-var_76168.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!