Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkan Topbaş'tan Büyükşehir Müteahhitlerine İkaz!

Başkan Dr. Mimar Kadir Topbaş, "Maalesef, bazı yüklenici firmalar eski usule göre, yavaş çalışıyorlar. Bizim, ruhunu işine aksettiren insanlara iht

İBB
Başkan Topbaş'tan Büyükşehir Müteahhitlerine İkaz!

b>Başkan Dr. Mimar Kadir Topbaş, "Maalesef, bazı yüklenici firmalar eski usule göre, yavaş çalışıyorlar. Bizim, ruhunu işine aksettiren insanlara ihtiyacımız var. Büyükşehir'de artık farklı bir dönem olduğunu, bizimle iş yapan herkes bilmeli" dedi.

Gaziosmanpaşa'da açılış ve ağaç dikme törenlerine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, burada yaptığı konuşmada Büyükşehir'le iş yapan müteahhitlere bazı uyarılarda bulundu.

İş verirken ihale şartnamesine işi erken bitirme koşulunu da ekleyeceklerini belirten Başkan Topbaş, "İlgili arkadaşlara 'İyi tasarlayın, ihalelere zaman ölçüsünü de bir madde olarak koyun. Kim daha önce bitireceğini söylüyorsa, ihaleyi ona göre verebilmeliyiz' talimatını verdim" dedi.

Sultançiftliği – Edirnekapı Tramvay Hattı'nda gece de çalışılmamasına tepki gösteren Mimar Topbaş, şöyle konuştu; "Geçen Cumartesi gecesi bu bölgeden geçerken, etrafı karanlık gördüm. Maalesef, yüklenici firmalar eski usule göre gidiyorlar ve geceleri çalışmıyorlar. Ama bu tarzda çalışanların bizim yanımızda yeri yok. Biz bunlara iş vermeyiz. Ruhunu işine aksettiren insanlara ihtiyacımız var. Büyükşehir'de artık farklı bir dönem olduğunu, bizimle iş yapan herkes bilmeli..."

Konuşmasında Gaziosmanpaşa halkının yaşadığı ulaşım sorununa da işaret eden Başkan Kadir Topbaş, Şubat 2006'da, Sultançiftliği – Edirnekapı Raylı Sistemi hizmete girdiğinde, sorunların önemli ölçüde azalacağının müjdesini verdi.

Göreve geldiğinde hattın inşaatının durma noktasına geldiğini hatırlatan Topbaş, "İnşaatın zamanında tamamlanamaması nedeniyle bu bölgede hala ulaşım sıkıntısı yaşanıyor. Bir işe başlarken, her şeyi önceden tasarlamak ve istimlak sorunlarını çözmek lazım. Bu projeye başlanırken önce çok iyi bir fizibilite çalışması yapılarak sorunlar aşılmalıydı ve iş zamanında bitirilmeliydi" diye konuştu.

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, habercilerin İstanbul'un su havzalardaki 168 bin binanın istimlak edilmesine ilişkin sorularını da cevapladı. Kamulaştırma çalışmalarında kullanılacak kaynağın, öncelikle Büyükşehir'in kendi bütçesinden karşılanacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-topbastan-buyuksehir-muteahhitlerine-ikaz_23234.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!