Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkentgaz’ın Binası Harabeye Döndü

Başkentgaz tarafından uzun yıllar Genel Müdürlük binası olarak kullanılan ve bir yıl önce şirketin Toros Sokak’a taşınması üzerine terk ettiği Abonelik İşleri ve Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü binası, kimsesizlerin evi oldu.

yapi.com.tr
Başkentgaz’ın Binası Harabeye Döndü

Hürriyet'ten Ender Baykuş'un haberine göre, dışarıdan harabeyi andıran binanın içinde evsizler kendilerine bir yaşam alanı oluşturdu. Kapısı açık olan, camları kırık dökük şekilde kalan binanın bahçesi ise çöp doldu. Bina içerisinde kullanabilir hiçbir malzeme kalmazken bölge ensafı, “Binada herkes kendisine bir köşe buldu. Suriyeliler, evsizler, alkol alan şahıslar içeride cirit atıyor” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri “Dava süreci nedeniyle binada tasarrufta bulunamıyoruz” derken Başkentgaz yetkilileri ise, “Dava o binayı kapsamıyor. Bizim bir alakamız yok” dedi.

Elini kolunu sallayan giriyor

Binanın bu şekilde bırakılmasının bölgede güvenlik açısından tehlike oluşturduğunu savunan esnaf şunları söyledi: “Bina içine girişi kimse engellemiyor. Elini kolunu sallayan içeri giriyor. Akşam saatlerinde madde bağımlısı ve alkol alan kişiler binayı istila ediyor. İnsanlar artık binanın önündeki kaldırımı dahi kullanamıyor. Karşı tarafta oluşan güven kaybı işlerimizi de olumsuz etkiliyor. Kısa zaman içinde ne yapılacaksa yapılmalı. Yoksa kapısı bacası kapatılsın. Asayişs zaafı en büyük sıkıntımız oldu.”

Yanlışlık olmuş

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Maltepe’deki Başkentgaz Kampüsü ile ilgili daha önce yağtığı açıklamalarda EGO’ya ait arsa ve binaların, tapuda yapılan yanlış bir işlem sonucu Torunlar A.Ş.’ye geçtiğini tesadüfen öğrendiklerini belirterek, “Olayı öğrenince şok olduk. Belediyeye haber verilmeden özelleştirmeyi alan şirketle tapu memurları arasındaki işlem sonucu, Maltepe’deki EGO’ya ait 200 milyon TL değerindeki arazi ve binalar, şirkete geçirilmiş. Biz bunu, 2 ay sonra tapu dairesine bir işlem için EGO elemanları gittiğinde tesadüfen öğrendik. İşlem yapılırken ne şirket ne de tapu dairesi bize bilgi vermedi” demişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskentgazin-binasi-harabeye-dondu_131434.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!