Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Başkentgaz ile MMO Ankara Şubesi İşbirliği Protokolü İmzaladı

Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz) Genel Müdürlüğü ile Makine Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şubesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Başkentgaz Genel Müdürü Kurnaz, "Ankaralı abonelerimizin problemlerini çözmek için imzaladığımız bu protokol, umarız tüm Türkiye’ye örnek olur" dedi.

yapi.com.tr / AA
Başkentgaz ile MMO Ankara Şubesi İşbirliği Protokolü İmzaladı

İmza töreninde konuşan Başkentgaz Genel Müdürü Mustafa Kurnaz, Ankara'da 25 yılı aşkın süredir doğalgaz kullanılması nedeniyle çözülmesi gereken problemler bulunduğunu belirtti. Geçen yıl Başkentgaz'ı devraldıkları günden itibaren güvenli doğalgaz kullanımı için ticari işletmelerde periyodik kontroller başlattıklarını ifade eden Kurnaz, şunları kaydetti:

"Kısa süre önce aynı kontrolleri meskenlerde de yapmaya başladık. Kontrollerimiz sürüyor. Bu işbirliğini de problemlerin çözümüne katkı sağlaması için yaptık. Umarız bu işbirliği, tüm Türkiye'ye ve gaz dağıtım şirketlerine örnek olur, doğalgazın ne kadar doğru ve çevreci bir yakıt olduğunun anlaşılmasına katkı sağlar. Abonelerimiz de doğalgazlı cihaz seçerken doğru adımlar atarlar".

MMO Ankara Şube Başkanı Sadettin Özkalender de yanlış uygulamalar sonucu yaşananların, doğalgazın ne kadar çevreci ve güvenli bir yakıt olduğunu insanlara unutturduğunu, Başkent Doğalgaz'ın bu algıyı yok ederek, insanların güven ve huzur içinde doğalgazı kullanmaları için büyük çaba sarf ettiğini bildirdi.


Protokol, endüstriyel ve ticari amaçlı tesislerde, doğalgazlı cihazların doğalgaza uygunluk değerlendirmeleri, bina iç tesisat periyodik kontrolleri kapsamındaki teknik kontrol ve bilirkişilik/eksperlik/hakemlik hizmetleri, iş hijyeni ölçüm, test ve analizleri, Başkentgaz'ın ihtiyaç duyacağı kalibrasyon, bilirkişilik, hakemlik ve eksperlik hizmetleri, Başkentgaz personeline yönelik eğitim ve belgelendirme, doğalgazın temini, arzı ve güvenli kullanımı kapsamındaki ulusal mevzuat ve standart hazırlıkları konularında işbirliğini kapsıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskentgaz-ile-mmo-ankara-subesi-isbirligi-protokolu-imzaladi_124112.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!