Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İstanbul'da İşe Bisikletle...

Başkentli Bisiklet Yolları Bekliyor

Ankara’da yaşayan bisiklet tutkunları, başkentte bir bisiklet yolunun olmamasına dikkat çekmek amacıyla bisiklet turları düzenliyor. “Perşembe Akşamcıları Bisikletçileri” adlı bisiklet grubu, yaklaşık bir yıldan bu yana bisikletin alternatif bir ulaşım aracı olmasına dikkat çekmek ve düzenli bir şekilde spor yapmak adına turlar düzenliyor.

Hürriyet ANKARA
Başkentli Bisiklet Yolları Bekliyor

Başkentli bisiklet tutkunları, bisikleti artık alternatif ulaşım aracı olarak görmek istiyor. Bisiklet grubu bir yıldır her perşembe günü bisiklet turu düzenliyor.

Ankara’da yaşayan bisiklet tutkunları, başkentte bir bisiklet yolunun olmamasına dikkat çekmek amacıyla bisiklet turları düzenliyor. “Perşembe Akşamcıları Bisikletçileri” adlı bisiklet grubu, yaklaşık bir yıldan bu yana bisikletin alternatif bir ulaşım aracı olmasına dikkat çekmek ve düzenli bir şekilde spor yapmak adına turlar düzenliyor. Bisiklet turlarına çeşitli meslek gruplarından ve her yaştan insan katılabilirken, organizasyon, İzmir, Ankara ve Alanya’da, her perşembe günü akşam saat 8’de aynı anda başlıyor.

3 şehirde aynı anda başlıyorlar

Perşembe Akşamı Bisikletçileri Organizatörü Ayşe Yıldız, “Şehirde park ve trafik sorunu en aza inecek. Eğer bisikleti alternatif ulaşım aracı olarak yaygınlaştırabilirsek, insanlar artık trafik çilesi çekmeyecek. Bisikleti insan sağlığına yararlı çok eğlenceli bir araç olarak görüyoruz. Bisikletin artık çevre kirliliği yüksek olan şehirlerde yer alması lazım. Bu bir gelişmişlik ve medeniyetlik göstergesidir” dedi. Yıldız, “Turlarımızın Ankara etabı Kızılay Güvenpark’tan başlıyor. Daha sonra sırasıyla Atatürk Bulvarı, Tunalı Hilmi, Meşrutiyet, Mithatpaşa ve Netacibey caddeleri, Sıhhıye, Maltepe, Tandoğan, Beşevler, Atatürk Orman Çiftliği ile Anıttepe’ye gidiyoruz. Yaklaşık 13-14 km yol kat ediyoruz. Yaklaşık 1.5 saat süren turlarımız çok uzun ve yorucu olmasına rağmen hepimiz çok eğleniyoruz” dedi. Bisiklet turlarına çok sayıda insanın katıldığını ifade eden Yıldız, yaz aylarında en az 40 en fazla 70 kişiyle birlikte bisiklet sürdüklerini söyledi.

Spor, yaşamımızı etkileyen çok önemli olgulardan biri

Organizatör Ayşe Yıldız, bisiklet turları sayesinde uzun yıllar spor yapma imkanı yakaladıklarını belirtti. Gerçekleştirdikleri turlarda çok uzun mesafeler kat ettiklerini ifade eden Yıldız sözlerini şöyle tamamladı:

“Ankara’da düzenlediğimiz güzergah gerçekten uzun ve yorucu. Turlarımız mesafesi çok uzun. Bu mesafe bizim kondisyonumuzun artmasını sağlıyor. Bisiklet ve spor hayatımızın olmazsa olması. Spor, yaşamımızı etkileyen çok önemli olgulardan biri ve biz de bunu derinden hissediyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskentli-bisiklet-yollari-bekliyor_77057.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!