Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkentte 2.5 Milyar Dolarlık 6 Bin Lüks Konut Yükselecek

Ankara, kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilecek ve nisanda başlayacak olan "Güneypark Projesi" ile lüks bir yaşam alanına kavuşuyor. 6 bin konutun yapılacağı projenin yatırım değeri 800 milyon, pazar değeri 2.5 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

Referans Gazetesi
1


b>Ankara, kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilecek ve nisanda başlayacak olan "Güneypark Projesi" ile lüks bir yaşam alanına kavuşuyor. 6 bin konutun yapılacağı projenin yatırım değeri 800 milyon, pazar değeri 2.5 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

"Mühye 902 parsel" olarak bilinen 1 milyon 600 bin metrekarelik alan üzerinde gerçekleştirilecek projenin hayata geçirilmesi için çalışmalar tamamlandı. Böylece eski tapu kayıtlarında, işadamı Vehbi Koç'un kayınpederinin "otlakiyesi" olarak görünen ve uzun yıllardır Ankara'nın sorunlu alanlarından biri olarak bilinen bölge, bu projeyle çözüme kavuşmuş olacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 3 yıl önce 902 parseli kentsel dönüşüm alanı ilan etmesiyle birlikte fiziksel yapısından dolayı sadece yüzde 20'sinde inşaat gerçekleştirilebilen alanda hak sahipleri ile uzlaşı sağlandı. Yaklaşık bir yıl süren uzlaşı sürecinde ise aralarında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kayınbiraderi Ali Şener ile Nurol, Limak, Özaltın ve Yüksel inşaat gibi şirketlerin de bulunduğu 2 bin 200 hak sahibiyle birebir görüşüldü. Projenin gerçekleştirileceği alan üzerinde bulunan 490 gecekondu da yıkıldı.

Yeni bir yaşam tarzı

Diğer çalışmaların da tamamlanmasıyla birlikte nisan ayı başında temeli atılacak proje kapsamında 1000 villa, 500 teras ev ve 22 ile 32 katlık bloklardan oluşan 4 bin 500 çok katlı ev olmak üzere toplam 6 bin konut yapılacak. İnşa edilecek konutlardan 120 ile 270 metrekare arasında değişen 2 bin 380 konut yapılan sözleşme çerçevesinde hak sahiplerine verilecek. "Güneypark Projesi" sadece bir konut projesi değil, aynı zamanda başkentte yeni bir yaşam tarzını da beraberinde getirecek.

Proje, bol yeşil alanları, spor merkezleri, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları, alışveriş ve eğlence merkezleri ile Anadolu'da yaşayan medeniyetlerin anlatıldığı "Zaman Yolu" diye adlandırılacak yürüyüş yoluyla başlı başına yeni bir yaşam alanı olacak.

6 firmaya ihale edildi

Projenin yapımı için kat karşılığı çıkılan ihaleye çok sayıda firma başvurdu. İşin büyük olması nedeniyle proje yatırım paketlerine bölünerek, Hazinedaroğlu, Başar, Öztaş, Türkerler, Genç, Ekşi, Belde ve Ekşioğlu İnşaat firmalarına ihale edildi. Firmalar ve yetkililer, "Güney Park Projesi"nin yatırım değerini 800 milyon, pazar değerini ise 2,5 milyar dolar olarak hesaplıyor. Projenin tamamlanması halinde yaklaşık 20 bin nüfusu barındıracağını tahmin ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskentte-2-5-milyar-dolarlik-6-bin-luks-konut-yukselecek_60100.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • melih gökçek olduktan sonra bura 50 sefer ihale edilirdi yine de inşaat başlamaz güneypark mühye 100 sefer ihalesi yapıldı 5 yıldır evlerimizi alamadıkkk YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!