Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

BAT Tire Sigara Fabrikası Açılıyor

British American Tobacco (BAT)'nun 200 milyon dolar yatırımla, Tire Organiza Sanayi Bölgesi'nde kurduğu BAT Tire Sigara Fabrikası bugün açılıyor. Açı

Dünya
4


ritish American Tobacco (BAT)'nun 200 milyon dolar yatırımla, Tire Organiza Sanayi Bölgesi'nde kurduğu BAT Tire Sigara Fabrikası bugün açılıyor.
Açılış için İzmir'de bulunan BAT Yönetim Kurulu Başkanı Martin Broughton ve şirketin Türkiye Genel Müdürü Paul Helderman, Hilton Oteli'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Broughton, şirket olarak amaçlarının "global tütün endüstrisine, kurumsal ve sosyal sorumlulukları ve ortaklara yönelik yükümlükleri konusunda öncülük etmek" olduğunu belirtti.

Martin Broughton, ticari hedeflerini "organik büyüme", "mali olarak çekici birleşmeler" ve "yeni pazarlara girmek" olarak sıraladı.

Bu hedeflerin tümüne uyan ve "dünyanın yedinci büyük tütün pazarı" olan Türkiye'nin, son yıllarda girdikleri en önemli pazarlardan biri olduğunu vurgulayan Broughton, "Buradaki işimizi, Türkiye için doğru olan ve tüketicilerin yönlendireceği doğrultuda şekillendirmek istiyoruz" dedi.

Türkiye'nin ve Türk ekonomisinin potansiyeline inandıklarını dile getiren Martin Broughton, dünya çapında olan ve yerel özelliklerle birleşen ürünü, Türk piyasasına sunmak istediklerini de söyledi.

BAT Türkiye Genel Müdürü Helderman: Ürünlerimizde yüzde 15 Türk tütünü kullanacağız

BAT Türkiye Genel Müdürü Paul Helderman, Türkiye'de üretilecek sigara markalarını belirlemeden önce "tüketici anketi" yaptıklarını belirterek, Türk tüketicisi için farklı ürünleri bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Dünyada ürettikleri 300'den fazla ürün olduğunu, bunların arasından Türkiye için "Viceroy" ve "Kent" olmak üzere iki ürünü seçtiklerini kaydeden Helderman, şu bilgileri verdi: "Viceroy, geniş kitlelere sunacağımız ana ürünümüz. ABD'de 1936 yılında piyasaya çıkmış bir ürün. Yüksek sınıf Türk tütününü dünyanın diğer kaliteli tütünleriyle birleştirerek, tüketiciye uluslararası kaliteyi uygun fiyata sunacağız. Ürünlerimizin yüzde 15'inde Türk

tütünü kullanacağız. Piyasada (kısa), (uzun) ve (kısa light) olmak üzere, 3 çeşidi bulunacak. Kısa sigaralar 1.3 milyon liradan, uzun çeşit ise 1.4 milyon liradan tüketiciye sunulacak. Öncelikle İstanbul, Ankara ve İzmir'de, Viceroy'u piyasaya sunup, daha sonra diğer kentlere yaygınlaştıracağız."

Dağıtımı Düzey Pazarlama yapacak

Diğer marka olan Kent'in "global ana markalardan" olduğunu, bu ürünün kalitesine güvendikleri için 2.4 milyon liradan satışa sunulacağını kaydeden Paul Helderman, sadece "light" olarak üretilecek Kent'in, öncelikle İstanbul'da satılacağını, daha sonra diğer illere yayılacağını söyledi.

Helderman, "Tire'deki tesise 200 milyon dolarlık yatırım yaptık. Tesisin kapasitesi tek vardiyada, 2 milyar adet sigara üretimidir. Bu yatırım, diğer yatırımcıları da çekecektir" dedi

Paul Helderman, ürünlerin dağıtımını Koç Holding'e ait Düzey Pazarlama'nın yapacağını, Düzey Pazarlama'nın Tire Sigara Fabrikası'nda yüzde 5, Sunel Türk A.Ş.'nin ise yüzde 7, hisseleri bulunduğunu kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bat-tire-sigara-fabrikasi-aciliyor_2040.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • açtığınız fabrikada başarılarınızın devamını dliyorum YANITLA
  • çok büyük bir fabrika başarılar verdiğiniz imkanlar çok güzel . YANITLA
  • BAT TİRE GİBİ BİR KURULUŞUN İÇİNDE BÜNYESİNDE OLMAK BÜYÜK BİR ŞANS DİYE DÜŞÜNÜYORUM, ÜLKEMİZDE İŞSİZLİGİN HAT safhada OLDUGU ŞU YILLARDA BİNLERCE TC vatandaşına kapısını açan iş imkanı saglayan BAT TİRE nin çok büyük bir gelir kaynagı olduğa ortada,BAT TİRE KURUCULARINA TEŞEKkÜRLER YANITLA
  • yeni açmış olduğunuz fabrikanızda sonsuz başarılar dilerim. melissaa_60@hotmail.com YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!