Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

bauMax, 2019’a kadar 1 Milyar Euro Yatırım Yapacak

Avusturyalı yapı marketi bauMax, Türkiye pazarına Samsun’da açılan mağazasıyla adım atıyor. 25 milyon euro yatırım yapılan bauMax Samsun mağazası, Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük yapı marketi olma özelliğini taşıyor. bauMax, faaliyet göstereceği en büyük ülke olma özelliğine sahip ülke olan Türkiye’de, orta vadede Ankara’nın batısında 30 farklı

yapi.com.tr
bauMax, 2019’a kadar 1 Milyar Euro Yatırım Yapacak

Dünyada 8 farklı ülkede 143 marketi ve 10 bin çalışanıyla faaliyet gösteren Avusturyalı yapı marketi bauMax, Türkiye pazarına Samsun’da açılan mağazasıyla adım atıyor. 25 milyon euro yatırım yapılan bauMax Samsun mağazası, 14 bin m² satış alanıyla Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük yapı marketi olma özelliğini taşıyor. bauMax, faaliyet göstereceği en büyük ülke olma özelliğine sahip ülke olan Türkiye’de, orta vadede Ankara’nın batısında 30 farklı noktada 600 milyon euro, 2019 yılına kadar 1 milyar euro yatırım yapmayı planlıyor. Samsun mağazasının ardından 2010 yılı sonuna kadar İstanbul ve İzmit’te de bauMax mağazaları açılacak.

Girdiği her ülkede lokal tedarikçileri mutlaka destekleyen bauMax, Samsun marketindeki ürünlerin yüzde 65’ini Türkiye’den sağlıyor. bauMax Türkiye, 2009 yılında iyi işbirliği içinde olduğu tedarikçilerinden diğer bauMax ülkelerine satılmak üzere, toplam 8 milyon euro’ya ulaşan ürün alımı gerçekleştirdi.

2010 yılında 8 mağaza

1976 yılında Avusturya’da kurulan bauMax, Orta ve Güneydoğu Avrupa ülkelerinde yapı market sektöründe pazar lideri. bauMax, Avusturya’da yüzde 26 pazar payına sahip ve bir yıl içerisinde tüm marketlerde yaklaşık 50 milyon müşteriye hizmet veriyor. bauMax’ın  yatırım yaptığı ülkelerin arasında 9. ülke olarak Türkiye’nin de katılması ile şirketin faaliyet gösterdiği alan orta ve güneydoğu Avrupa’dan başlayıp Avrasya’ya kadar uzanmış oluyor. Marketlerinin 67’si Avusturya’da, 24’ü Çek Cumhuriyetinde, 14’ü Slovakya’da, 15’i Macaristan’da, 3’ü Slovenya’da, 6’sı Hırvatistan’da, 4’ü Bulgaristan’da  ve 10’u Romanya’da bulunan bauMax’ın 1.4 milyar dolar olan 2009 cirosunun  yüzde 55’i Orta ve Güneydoğu Avrupa ülkelerinden sağlandı. bauMax 2010 yılında üçü Türkiye’de olmak üzere sekiz market daha açmayı planlıyor. 2010 yılında Türkiye’de Samsun’dan sonra İzmit ve İstanbul‘da, Romanya’da Bükreş, Piteşti, Konstanta ve Güney Timisora‘da ve Slovakya’da Bratislava’da yeni bauMax mağazaları açılacak.Sürekli düşük fiyat konsepti 

Müşterilerine özellikle fiyat konusunda avantaj sağlamayı hedefleyen bauMax, her zaman en iyi fiyatı garanti ediyor. Öyle ki, bir müşteri başka bir yapı market ya da zincir mağazada aynı ürünü daha ucuz fiyata gördüğünde, bunu bauMax’a ibraz ederek aradaki fiyat farkının iki katını alabilecek. 'Hep ucuz en ucuz' sloganıyla müşterilere yapı, teknik, evim ve bahçem dünyalarına ait ürünleri en iyi fiyata sunma iddiasındaki bauMax Samsun mağazasında, evim ve teknik alanlarına ağırlık verilecek. Bunun dışında iç dekorasyon, boya, aydınlatma, ev tekstili, fayans, tesisat ve bunları gerçekleştirirken kullanılacak aletler yapı marketinde öne çıkan ürünler arasında yer alıyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/baumax-2019a-kadar-1-milyar-euro-yatirim-yapacak_77245.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!