Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Baumit Avrupa'nın En İyi Dış Cephesini Seçiyor

İki yılda bir düzenlenen Baumit Life Challange “Yılın Dış Cephe Yarışması”, bu yıl 2016 yılının birincisi olan ülke Slovakya’nın başkenti Bratislava’da gerçekleşiyor. Baumit’in hizmet verdiği ülkelerden 500’e yakın projenin değerlendirileceği yarışmaya Baumit Türkiye, 4 kategoride 10 iddialı proje ile katılıyor.

yapi.com.tr
Baumit Avrupa'nın En İyi Dış Cephesini Seçiyor

“Cephe, bir evin yüzüdür ve içerisinde yaşayan insanların tarzını yansıtmaktadır” görüşü ile dış cepheler için yaratıcı çözümler sunan Baumit, iki yılda bir düzenlediği yarışma ile malzeme, doku, form ve renk seçimi ile kendi benzersiz karakterini yaratan projeleri ödüllendiriyor. 

Baumit’in hizmet verdiği 30 ülke içinde gerçekleştirdiği yarışmaya bu yıl 27 ülkeden 500’e yakın proje başvurdu. Projeler 6 farklı kategoride değerlendiriliyor:

1. Müstakil Ev
2. Site, Konut, Apartman
3. Konut Dışı Bina
4. Isı Yalıtımı Renovasyonu
5. Tarihi Bina
6. Özel Ödül: Dokusuyla Fark Yaratan Yapı

Baumit Türkiye, bu yıl yarışmaya 4 kategoride 10 iddialı proje ile katılıyor.
1. Müstakil Ev: Toskana Vadisi, Haneks Erol Bey Sitesi
2. Site, Konut, Apartman: Sinpaş Aquacity Denizli, Sinpaş Aydos Country, Tepeonaltı, Doğa Evleri, Yapısan Vadi, Ruşen Park Sitesi
3. Konut Dışı Bina: Maslak 1453, Heybeli Oteli
4. Özel Ödül: Dokusuyla Fark Yaratan Yapı: Yapısan Vadi

Aday projeler http://lifechallenge.baumit.com adresi üzerinden 1 Mart tarihinde başlayacak 3 Mayıs’a kadar devam edecek oylama ile belirlenecek. Finale kalan projeler yine uluslararası mimarlardan oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek. Sonuçlar ise 14 Haziran tarihinde Bratislava Filarmoni Konser Salonu’nda düzenlenecek final gecesinde açıklanacak. Baumit Life Challenge uluslararası mimar jürisinde ise bu yıl Türkiye’den Mehpare Evrenol yer alıyor.

2018 Halk Jürisi: Siz de kendi birincinize oy verin
Proje adayları her ne kadar mimardan oluşan bir jüri tarafından puanlanacak olsa da Baumit, sizlerin fikirlerine de önem veriyor. Bu nedenle yarışma sitesi üzerinden ad-soyad, adres ve meslek bilgileri paylaşılarak oy verilmesi durumunda final gecesi için davet kazanma şansı sunuyor.

İnternet oylamasında kazanan kişi,14 Haziran 2018 gecesi Bratislava'da Filarmoni Konser Salonu’nda gerçekleşecek Gala Yemeğine davet edilerek Life Challenge ödül törenin bir parçası olacak. Kazanan kişi, Bratislava'ya uçuş ve Bratislava'da 4 yıldızlı bir otelde iki gece 2 kişilik konaklama kazanacak.

2016 yılında düzenlenen yarışmada Baumit Türkiye’nin Yıldız Residence projesi, Özel ödül: Tasarımı Aydınlatan Yapı Ödülü halk oylamasının galibi olmuştu. Proje yine halk oylamasında konut dışı yeni bina kategorisinde ikinciliği yakalamıştı.

Yarışma web sitesi:  http://lifechallenge.baumit.com

http://www.yapi.com.tr/haberler/baumit-avrupanin-en-iyi-dis-cephesini-seciyor_163501.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!