Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

BAUMIT İnovasyon ile Pazarda İlk Üçü Hedefliyor

Avusturya’nın yapı malzemeleri alanında lider markalarından BAUMIT, Divan İstanbul Oteli’nde düzenlediği basın toplantısıyla yalıtım sektörünün genel bir değerlendirmesini yaparak, 2013 yenilikleri ve hedeflerini açıkladı.

yapi.com.tr
BAUMIT İnovasyon ile Pazarda İlk Üçü Hedefliyor BAUMIT Gabze fabrikası

p>BAUMIT'in 2006 yılından bu yana Türkiye pazarında olduğunu kaydeden BUAMIT Türkiye Genel Müdürü Batuhan Besler, gelişen ve büyüyen Türkiye pazarının marka için öneminin altını çizdi. BUAMIT Türkiye'nin göstermiş olduğu gelişimin de bunu doğruladığını kaydeden Besler, 2007-2012 yılları arasında cirolarını yüzde 238 artırdıklarını belirtti.

Hedefimiz ilk üç

Özellikle içinde bulundukları ısı yalıtım sektörünün inşaat sektöründe en hızlı gelişen alanlardan biri olduğu söyleyen Besler, 2013 yılında sektörde yüzde 20 - 25 oranında bir büyüme öngördüklerini; ancak kendi hedeflerinin bunun çok daha üzerinde, yaklaşık yüzde 50 oranında bir büyüme olduğunu açıkladı. Besler, “2012 sonu itibari ile Marmara Bölgesi’nde yalıtım pazarında ilk 3 marka arasında yer alıyoruz. Beş yıllık projeksiyonumuzda ise hedefimiz, ürün gamımızda bulunan tüm ürünlerde faaliyet bölgemizde ilk 3 içinde yer almak. 2017 yılı itibari ile toplamda 100 milyon TL’lik bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Dış cephe ısı yalıtım uzmanı

BAUMIT’i dış cephe yalıtım uzmanı olarak tanımladıklarını belirten Besler, Türkiye için Avrupa’daki bu tecrübeden faydalandıklarını aktardı ve şöyle devam etti:

“Isı yalıtımında en önemli faktörlerden biri yalıtım kalınlığıdır. Avrupa ile bir karşılaştırma yaptığımızda, AB ülkelerindeki ortalama levha kalınlıkları 10-12 cm seviyelerinde iken, Türkiye’de 4-5 cm olduğunu görüyoruz. Bu alanda daha kat edeceğimiz uzun bir yol var. Her ne kadar enerjinin büyük bir kısmının sanayi tesislerinde ya da taşıtlarda harcandığı düşünülse de, aslında yaklaşık yüzde 40’ı konutlarda harcanıyor. Bu enerjinin büyük bir kısmı da ısınma amaçlı olarak kullanılıyor. Bununla beraber yalıtımsız konutlarda duvarlardan, çatıdan, pencereden enerji kayıpları yaşanmakta. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri de yalıtım yapmanın en ekonomik yollarından birisidir.

Özellikle toplumun bilinçlendirilmesi çok önemli. Bu sebeple biz de bir yandan ürünlerimizin kalitesini ve arkasındaki tamamlayıcı hizmetleri anlatırken, diğer bir yandan da toplum bilincinin gelişmesi için çalışmalar yapıyoruz.  Bununla ilgili olarak sürekli seminerler ve eğitimler düzenliyoruz. Ayrıca İZODER bünyesinde de faaliyetler yürüterek, yalıtım sektörüne katkıda bulunuyoruz”.  

İnovasyon önemli bir itici güç

BAUMIT’in Avrupa’da inovasyonun öncüleri arasında yer aldığını belirten Besler, ürün geliştirmede inovasyonun, başarı açısından önemli bir itici güç olduğunu kaydetti. Besler, çalışmalarını, 8,6 milyon euro yatırımla beş ayda tamamlanan İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştiren BAUMIT’in, yeni bileşenlerin yaratılması ve mevcut ürünlerin geliştirilmesi konusunda ciddi bir yatırım yaptığını söyledi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/baumit-inovasyon-ile-pazarda-ilk-ucu-hedefliyor_104775.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!