Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Baymak Küresel Isınmayla Mücadeleye Destek Oluyor

Baymak’ın klima ürün grubunda kullanmaya başladığı yeni nesil soğutucu akışkan R32, önceki nesil soğutucu akışkana göre küresel ısınma potansiyelini yüzde 70’e varan oranda azaltırken, elektrik tüketiminde de yüzde 10’a varan tasarruf imkânı sağlıyor.

yapi.com.tr
Baymak Küresel Isınmayla Mücadeleye Destek Oluyor

Özellikle koronavirüs salgınıyla birlikte, çevre bilinci ve doğa hassasiyeti dünyada en önemli gündem maddeleri arasında yer alırken, farklı sektörlerden şirketler de yenilikçi uygulamalarıyla dünyanın ve insanlığın sürdürülebilir geleceğine katkı sunuyor. Türk iklimlendirme sektörü oyuncularından Baymak da klima ürün grubuna entegre ettiği yeni teknolojiyle bir yandan küresel ısınmayla mücadeleye destekte bulunurken diğer yandan da tüketicilerin elektrik harcamalarında önemli bir tasarruf sağlıyor. Son yıllarda Avrupa başta olmak üzere dünyada kullanımı hızla yaygınlaşan R32 yeni nesil soğutucu akışkanı, Baymak’ın mevcut ürün gamında Elegant Plus ve Elegant Prime model klimalarında kullanılıyor.

 

 

Dünyaya Söz Verdik ve Bunu Tutacağız
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Baymak CEO’su Ender Çolak, klima ürün gruplarına getirdikleri bu yeniliğin, şirketin sürdürülebilirlik anlayışını da en somut biçimde yansıttığını dile getirirken, “Dünyamıza, ülkemize, insanlığa karşı duyduğumuzu sorumluluğun bir gereği olarak, çevre ve doğa hassasiyetini tüm faaliyetlerimizin temeline yerleştirdik. Bu alanda sektörümüze ve Türk sanayisine öncülük eden şirketler arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da gerek üretim gücümüze gerekse teknolojimize yapacağımız yatırımlarla insana ve insanlığa değer katmayı sürdüreceğiz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde yayınladıkları filmle bu konuda bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını sözlerine ekleyen Ender Çolak, “Koronavirüs sürecinin tabiattaki olumlu etkilerini hepimiz gördük. Biz Baymak olarak, doğanın bu yeniden canlanışını görüyor, gereken dersi çıkarıyor ve dünyaya söz veriyoruz. Çevreci anlayışımız adına, bugüne kadar her ne yaptıysak, bundan sonra daha fazlasını yapacağız. Hayata geçirdiği projelerle, Baymak Türk sanayisinin ve iklimlendirme sektörünün bu alandaki öncü şirketlerinden olacak” ifadelerini kullandı.

Müşteri Artık Doğa Dostu Ürün İstiyor
Müşteri beklentilerinin hızla değiştiğini, artık tüm dünyada doğa dostu ürünlere yönelik talebin gün geçtikçe arttığını söyleyen Ender Çolak şöyle devam etti: “Baymak olarak en öncelikli konularımızdan biri müşteri deneyimi. Bu deneyimi en iyi hale getirmenin yolu da öncelikle müşterinin beklentisini doğru analiz etmekten geçiyor. Bugün doğa ve çevre hassasiyeti müşterilerin de en öncelikli beklentileri arasına girmeye başladı. Bu tabii tüm ürün gruplarına da birebir yansıyor. Yıl başında BSRIA’in yaptığı bir araştırma R32 akışkanının kullanıldığı klimaların pazar payının Avrupa’da 2019 yılında yüzde 37’ye yükseldiğini; bu rakamın 2023 yılında yüzde 80’e ulaşmasının beklendiğini ortaya koydu. Bu aslında hem sektörümüzde yaşanan çevreci dönüşümü hem de müşterilerin doğa bilincini bu ürün grubu içinde en somut biçimde ortaya koyuyor.”

Elektrik Tüketimini de Yüzde 10 Azaltıyor
İklimlendirme sektöründe klimaların çevreye olan duyarlılığı ‘küresel ısınma potansiyeli’ olarak adlandırılan ve tüm dünyada standart olarak kabul edilen ölçümlemeyle değerlendiriliyor. Daha önceki seri klimalarda bulunan R410A soğutucu akışkanın küresel ısınma potansiyeli 2.088 iken, yeni nesil R32 soğutucu akışkanda ise bu değer 675 şeklinde.

Söz konusu soğutucu akışkanın diğer bir avantajı da yüksek enerji verimliliği sayesinde tüketicilerin elektrik masraflarında sağladığı tasarruf. Yapılan hesaplamalara göre, R32 akışkanının kullanıldığı klimalar eskilerine göre elektrik faturalarını da yüzde 10’a varan oranda aşağı çekiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baymak-kuresel-isinmayla-mucadeleye-destek-oluyor_180311.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!