Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bayraklı’nın Çöpleri Yeraltına Toplanacak

Bayraklı Belediyesi, yılbaşından itibaren başlatacağı çalışma ile 100 adet çöp konteynerini yeraltına alacak. Mevcut sistem ve konteynerler kullanılarak, sıfır maliyetle gerçekleşecek proje ile yollar işgalden kurtulup kötü görüntüler ortadan kaldırılacak. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Elimizdeki imkanlar doğrultusunda tüm

Yeni Asır Gazetesi
1 Bayraklı’nın Çöpleri Yeraltına Toplanacak

Bayraklı Belediyesi, yılbaşından itibaren başlatacağı çalışma ile 100 adet çöp konteynerini yeraltına alacak. Mevcut sistem ve konteynerler kullanılarak, sıfır maliyetle gerçekleşecek proje ile yollar işgalden kurtulup kötü görüntüler ortadan kaldırılacak. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Elimizdeki imkanlar doğrultusunda tüm konteynerlerimizi yer altına almak istiyoruz" dedi.

23 mahalle

Bayraklı Belediyesi'nin halen kullanmakta olduğu 800 litre kapasiteli konteynerlerin kullanılacağı proje, ilçenin 23 mahallesinde belirlenen bölgeleri kapsayacak. İlk etapta 100 konteynerle işe başlama kararı aldıklarını söyleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Proje ile yol ve kaldırım işgalleri son bulacak. Kötü görüntü ve yaz aylarına yaşanan kötü kokuların önüne geçilecek. Ayrıca sokaklarda çöp toplayan vatandaşların etrafa saçtığı atıklar da ortadan kalkacak" diye konuştu.

Projenin, Bayraklı Belediyesi'nin mevcut imkanlarıyla yapılıyor olması nedeniyle neredeyse sıfır maliyete geleceğini belirten Başkan Karabağ, "Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan konteynerler kullanılarak yapılacak olan çalışma, yine aynı çöp kamyonları tarafından yeraltından çıkarılacak. Yılbaşı itibariyle 100 adet konteyner için altyapı çalışmalarına başlayacağız. Şu an önemli ve acil yapılması gereken bölgeler tespit ediliyor. Bu hizmet ileriki dönemlerimizde de büyüyerek devam edecek. Elimizdeki imkanlar doğrultusunda tüm konteynerlerimizi yer altına almak istiyoruz" dedi. Bayraklı Belediyesi yetkilileri, projenin İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) ile birlikte koordineli olarak yürütülüyor. Yeraltı sistemiyle birlikte çöp konteynerleri cam, plastik ve katı atık olarak da ayrılmış olacak.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/bayraklinin-copleri-yeraltina-toplanacak_83827.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • sayın başkan, öncelikle çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum.yeni kurulan bir belediyenin, sisteminin oturtulmasına kadar bazı aksaklıklar olabilir. bunları doğal karşılıyorum. çöplerin yeraltında ayrıştırılması aşamasında. apt.yöneticileri ve apt.görevlilerinin konuya göstereceği özen bu projenin başarı şansını artıracaktır. özellikle apt.görevlilerinin bu konuda mutlaka bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi, ayrıca bu konunun müeyyidesinin mutlaka belirlenmesi gerektiğine inanıyorum.başarılarınızın devamını diliyorum. saygı ve sevgilerimi sunuyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!